Další sporty

Čeští volejbalisté končí na ME. Slovincům podlehli ve třech setech

Čeští volejbalisté končí na ME. Slovincům podlehli ve třech setech
Zdroj: Profimedia

Česká volejbalová reprezentace nezopakovala famózní osmifinálový výkon, při kterém porazila olympijské vítěze z Francie 3:0. Ve čtvrtfinále ji čekalo Slovinsko, ale to už bylo nad síly českých borců a po prohře 0:3 na sety se s turnajem loučí.

Českému výběru první set se Slovinci vůbec nevyšel. I když si na svého soupeře jistě věřili, protože v základní skupině je dokázali porazit. Bohužel rychle v první sadě prohrávali o pět bodů a propastnou ztrátu už dohnat nedokázali. První set tak putoval na stranu evropských vicemistrů po výsledku 25:21.

Ani začátek druhého setu nevyšel českým borcům příliš dobře a velmi rychle prohrávali 3:7. Propast mezi oběma týmy se nadále prohlubovala a nakonec si Slovinci dokráčeli pro vítězství 25:19.

Související obsah

​Třetí sada už byla úplně o něčem jiném. Češi začali výborně, dostali se do vedení 8:4 a vypadalo to všechno skvěle. Domácí výběr navíc hnala výborná atmosféra v Ostravar aréně. Jenže od stavu 10:6 uhrálo Slovinsko pět bodů v řadě a od té doby přišla přetahovaná o každý bod. Třetí sada se dostala do stavu 25:25, jenže následně dva body uhráli Slovinci a postoupili tak do semifinále.

Češi se tak do Final Four v polských Katovicích nedostali a celkově končí na turnaji na osmém místě. V samostatné historii České republiky tak stále čekají na první cenný kov z mistrovství Evropy.

Česko - Slovinsko 0:3 (21:25, 19:25, 25:27)

Češi měli zastoupení také na beachvolejbalovém ME, kde Štochlová s Hermannovou skončily na devátém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.