Další sporty

NBA řeší před startem problémy s hráči bez očkování, potíže má i hvězdný Irving

NBA řeší před startem problémy s hráči bez očkování, potíže má i hvězdný Irving
Zdroj: Profimedia

I basketbalovou NBA provází před startem spoustu nejasností. Řeší se zejména očkování proti koronaviru, které některé hvězdy nemají a potýkají se tak s různými problémy.

Samotná zámořská basketbalová liga by sice údajně neměla chtít, aby byli hráči povinně očkováni proti covidu-19, nicméně v některých amerických městech platí nařízení, která samotná hráče omezují.


Platí to například v městě New York nebo San Francisco, kde musí mít dotyčný alespoň jednu dávku, aby mohl trénovat v hale. Výjimka je možná jen v případě náboženských nebo zdravotních důvodů.


Co se týče hráčů, tak podle zámořských zdrojů je i tak více jak 90 % basketbalistů naočkováno. Neplatí to však například pro hvězdu Brooklynu Nets Kyrieho Irvinga. Sám manažer Nets Sean Marks potvrdil, že všichni jejich hráči očkovaní nejsou, nicméně i tak doufá, že se tým zapojí do předsezonního kempu v plné síle.

Související obsah

​V případě další hvězdy NBA, tedy Andrewa Wigginse z Golden State Warriors se hovoří o tom, že 26leté křídlo dlouhodobě odmítá očkování proti koronaviru. Podle deníku San Francisco Chronicle má mít tak basketbalista naplánovanou schůzku s doktory, kteří ho mají přesvědčit, aby na vakcínu proti koronaviru změnil názor.

Nová sezona NBA začne 19. října a můžete ji sledovat na Nova Sport a Voyo.

Vít Krejčí je pátým českým basketbalistou v historii, který si může zahrát v NBA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události