Basketbal

Hvězda Nets nemůže doma hrát ani trénovat. Každý zápas přijde o 8 milionů

Hvězda Nets nemůže doma hrát ani trénovat. Každý zápas přijde o 8 milionů
Kyrie Irving v dresu Brooklynu Nets | Zdroj: Profimedia

Brooklyn Nets patří k největším favoritům basketbalové NBA, jenže před novou sezonou řeší velké problémy s jednou ze svých hvězd. Kyrie Irving odmítá očkování proti koronaviru, bez kterého nemůže v New Yorku hrát ani trénovat. Možná tedy bude nastupovat jen do venkovních zápasů, ale ztratí kvůli tomu obrovský balík peněz.

NBA nedávno informovala, že devadesát procent hráčů v lize se proti covidu-19 nechalo očkovat. Mezi odpůrce vakcinace patří také sedminásobný účastník All-Star Game a jedna z opor Brooklynu Nets Kyrie Irving.

29letý rodák z Austrálie je jedním z trojice megahvězd v dresu Nets (spolu s ním James Harden a Kevin Durant), kvůli kterým je newyorský tým považován za jednoho z největších favoritů ligy, jenže Irvingova účast v nadcházející sezoně je nejistá.

Související obsah

V New Yorku totiž platí, že hrát zápasy i trénovat mohou pouze očkovaní jedinci. Irving by tak mohl hrát pouze venkovní klání, kde by se s týmem vídal, jinak by musel trénovat individuálně. Brooklyn už odmítl možnost trénovat mimo New York, aby mohl začlenit i svou hvězdu a podle ESPN stále neví, jestli s Irvingem bude počítat do následující sezony.

Pokud hvězdný rozehrávač nezmění názor nebo se v New Yorku nezmění pravidla, minimálně doma hrát nebude, což pocítí i jeho bankovní konto. Za neodehrané zápasy totiž nedostane podíl ze své roční gáže, což v jeho případě znamená 380 tisíc dolarů (8,4 milionu korun) za každý zápas. Nová sezona NBA začíná 19. října.

O nejpovedenější akci minulého ročníku NBA se postaral právě Brooklyn:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Basketbal

Důležité Události