šipky

Šipkařské World Grand Prix čeká velšské finále. Price může obhájit titul

Jeden z největších turnajů organizace PDC World Grand Prix zná finálovou dvojici. O titul se poperou dva Velšané – obhájce Gerwyn Price a Jonny Clayton.

Do prvního semifinále nastoupil Jonny Clayton a nizozemské překvapení Danny Noppert. První set zvládl Velšan poměrně bez problémů a zvítězil 3:1. Ve druhém naopak ztratil hned první podání a bylo srovnáno. Zbytek už ale ovládl 14. hráč světa.

Třetí set vyhrál také poměrem 3:1, následně musel zabojovat, když rozhodoval až poslední leg, a na závěr vzal svému soupeři dvě podání a po celkovém vítězství 4:1 na sety postoupil Clayton do finále.

​Obhájce titulu Gerwyn Price měl s postupem daleko více práce. Proti němu stál Angličan Stephen Bunting, kterého hnalo vpřed skvělé domácí publikum. A Bunting také získal první dva sety a vypadalo to na překvapení.

Jenže Price ukázal, proč je světová jednička. V těžkých chvílích se dokázal vyhecovat a po setech 3:2, 3:1, 3:2 a 3:0 nakonec stále může snít o obhajobě titulu.

Finále je na programu zítra od 21:40 a vy ho můžete živě sledovat na Nova Sport 2 a Voyo.

Semifinále World Grand Prix:

Clayton – Noppert 4:1 (3:1, 1:3, 3:1, 3:2, 3:0)

Price – Bunting 4:2 (1:3, 2:3, 3:2, 3:1, 3:2, 3:0)

Připomeňte si poslední šipky finále World Matchplay:

K tématu šipky

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.