Fotbal

Gólové oslavy vystřídal úprk do šaten: Poláky v Albánii zasypali PET lahvemi

Gólové oslavy vystřídal úprk do šaten: Poláky v Albánii zasypali PET lahvemi
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Utkání Albánie s Polskem (0:1) v Tiraně v rámci kvalifikace na mistrovství světa 2022 na 20 minut přerušilo neukázněné, nesportovní chování domácích fanoušků. Ti zasypali slavící hráče plastovými lahvemi.

Zatímco v Portugalsku řádil Ronaldo a svůj tým dovedl hattrickem k vítězství 5:0 na Lucemburskem, v Albánii se na gól čekalo až do 77. minuty. Domácí tým byl v první polovině zápasu lepší, ale nakonec slavili hosté, když se trefil Karol Swiderski.

Gólem zajistil Polsku vedení ve skupině I, ale albánští fanoušci s ním radost rozhodně nesdíleli. Zatímco slavil v obětí Puchacze, trefila ho plastová lahev a další rychle následovaly. Místo oslav gólu si polští fotbalisté museli chránit hlavy a ze trávníku zasypaného PET lahvemi zamířili do útrob stadionu.

Po několika minutách se ale hráči vrátili a utkání pokračovalo. Po těsném vítězství 1:0 se incident částečně opakoval, když Swiderski poskytoval pozápasový rozhovor. “Po gólu začaly létat lahve. Bylo to trochu nebezpečné, ale vrátili jsme se a dohráli to,“ komentoval chování fanoušků polský kapitán Robert Lewandowski.

Související obsah

​Mezinárodní fotbalová federace se k incidentu zatím nevyjádřila. Uvidí se, co přinesou následující dny. Utkání na tribunách také doprovázela záře a kouř pyrotechniky, to na českých stadionech už k vidění nebude. Poslanci schválili zákon o nových, tvrdých trestech pro fanoušky, kteří by pyrotechniku na stadion přinesli. Více v reportáži níže:

​Běsnění albánských fanoušků nebylo vše, ve stejnou dobu řádili ve londýnské Wembley maďarští chuligáni. Ti se při utkání s Anglií (1:1) dostali na tribuně do křížku s policií. Rozbuškou mělo být zatčení jednoho z nich za rasistické urážky. Ačkoli pořadatelé podobné chování předvídala a poskytla hostům méně něž 1000 vstupenek, chuligáni ochranku přečíslili a na chvíli ji zatlačili do útrob stadiónu. Druhá půle pak už proběhla bez potíží.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10