MMA

K narozeninám ponožky i nůž. Brousím ostří, říká Jiří Procházka před UFC 267

K narozeninám ponožky i nůž. Brousím ostří, říká Jiří Procházka před UFC 267
Zdroj: profimedia.cz

Ve čtvrtek 14. října oslavil Jiří Procházka 29. narozeniny. Dort se svíčkami, ale nebyl. "Nejím čistě sladké. Myslím, že je to přežitek," prozradil český samuraj. Redakci TN.cz prozradil, jak svůj den strávil, co dostal za dárky i jak vrcholí přípravy na UFC 267, kde figuruje jako náhradník pro titulový zápas.

Procházka zvedl telefon zrovna při cestě do brněnské haly Rosnička na basketbalové utkání Žabin s Braine v rámci EuroCupu, kde se postaral o úvodní rozskok.

Jirko, jak jste strávil a oslavil své narozeniny?
Ráno jsem si šel zatrénovat na svůj plácek, odjel jsem si svůj trénink. Poté jsem strávil den s rodinou. Byl jsem na obědě s mamkou, babičkou a sestrou. Sedli jsme si na dobré jídlo do restaurace. Teď jedu na basketbalový EuroCup v Brně, budu házet zahajovací míč.

Měl jste narozeninový dort, nebo před zápasem držíte striktní dietu?
Dort, no já na to moc nejsem. Když už, tak nějaký zdravý, proteinový nebo něco takové. Nejím čistě sladké. Myslím, že je to přežitek z dřívějších dob, kdy se sladké dávalo jako něco výjimečného. Sladkého pomálu. 

Rozumím, dort tedy nebyl. A co dárky, obdarovali vás blízcí něčím?
Dostal jsem krásný nůž. No ale každý den je pro mě dar. Já na dárcích moc nelpím, ať už o narozeninách či Vánocích. Mám všechno, co potřebuji. Ale včera jsem si sobě objednal takové speciální ponožkové boty na běhaní.

Blíží se UFC 267, kde budete jako náhradník pro hlavní zápas Jan Blachowicz vs. Teixeira, jak se připravujete na dva potenciální soupeře?
V přípravě jsem se zaměřil na své nedostatky. Trochu jsem se více zaměřil na zem, protože oba v tom vynikají a co vím, tak se na to v přípravě zaměřoval i Janek. Stále se snažím zdokonalovat a posouvat. Trochu jsem pozměnil pohled na tréninky, zvolil jsme volnější přípravu s tím, že je kdykoli možné do toho šlápnout.

Související obsah

Může to být největší zápas vaší kariéry, v sázce je titul UFC, přitom nevíte, zda vůbec nastoupíte. Co se vám přitom honí hlavou?
Vůbec nic, v hlavě mám prázdno. Ale abych řekl pravdu, ta situace mě udržuje klidným. Pokud nastoupím, tak ta situace, že jdeme pro titul, mě zapne.

Takže se nastartujete klidně jen pár hodin před případným duelem?
Ano, to je právě kouzlo toho, že jdu jako náhradník. Ono se to dá vyložit, jakože jsem nepotřebný, že jsem navíc, že jsem náhradník. Já to tak neberu. Já se připravuji, zdokonaluji své zbraně, brousím si ostří. Když bude potřeba, tak to použiji. Když ne, tak na chvíli spočinu a pustím se znovu do do práce.

Procházka v UFC absolvoval dva zápasy. Naposledy uhranul svět, když knokautoval Dominicka Reyese loktem z otočky. Podívejte se na rozhovor v Televizních novinách jen hodiny po návratu do České republiky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události