šipky

Mistrem Evropy v šipkách se stal Rob Cross. Gerwen selhal na doublech

Vítězem mistrovství Evropy v šipkách se stal Rob Cross. Ve finále zdolal světovou trojku Michaela van Gerwena 11:8, a zopakoval tak svůj úspěch z roku 2019. Anglickému šipkaři pomohlo, že Mighty Mike nedokázal navázat na své výkony z předešlých kol.

Michael van Gerwen po celou dobu turnaje předváděl ultimátní šipky, když především utkání proti Gerwynu Priceovi sneslo hodně přísná měřítka, když oba borci zakončili zápas s průměrem přes 107 bodů na tři odhozené šipky.

Finálový zápas proti Robu Crossovi se mu ale tolik nepodařil, čehož dokázal vítěz mistrovství světa, Evropy a World Matchplay dokonale využít. Od stavu 3:3 u terčce dominoval, a dostal se do vedení dokonce 9:4. Pak sice zkušený Nizozemec utkání zdramatizoval, když snížil na rozdíl pouhých dvou legů, ale Cross si závěr pohlídal a vyhrál 11:8.

​Finálový zápas tak zakončil s celkovým průměrem 92,91 bodu na tři šipky, což mu stačilo, i když byl Gerwen v této statistice lepší (93,66). Mighty Mikea totiž srazilo velmi špatné zavírání, když správný double trefil jen 8x z 35 pokusů.

Rob Cross si tak připsal další cennou trofej, když obhájil titul mistra Evropy z roku 2019.

Loňský vítěz mistrovství Evropy se s turnajem rozloučil už v prvním kole.

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6