Hokej

Šok v Chicagu. V týmu končí generální manažer, může za to sexuální obtěžování

Šok v Chicagu. V týmu končí generální manažer, může za to sexuální obtěžování
Zdroj: profimedia.cz

Hokejové Chicago je ve velkých problémech a nyní vznikl další malér. Na pozici generálního manažera Blackhawks končí po dlouhých 12 letech Stan Bowman. Blackhawks také přišli o kapitána Jonathana Toewse, který byl nově zapsán na koronavirový protokol. Spolu s ním zamířil do izolace i útočník Henrik Borgstrom.

Oba hráči se tak nemohli zapojit už do úterního tréninku a doplnili tak další trojici Kane, Stillman a Khaira, která je také na koronavirovém protokolu a nemohla tak hrát ani víkendové utkání proti Detroitu Red Wings.

Chicago od začátku nové sezony NHL ještě nevyhrálo a v šesti zápasech získalo pouze bod. Naposledy Blackhawks padli právě s Detroitem 3:6 a prohře nezabránil ani gól Dominika Kubalíka, jenž vstřelil třetí branku v sezoně.

Související obsah

Ve vedení Chicaga navíc došlo během úterý k dalšímu velkému třesku. V klubu totiž skončil generální manažer Stan Bowman, jenž u Blackhawks působil od roku 2009. Kanadský funkcionář však pravděpodobně nekončí kvůli špatným výsledkům týmu. Bowman prý odstupuje kvůli závěru vyšetřování, jež poukazuje na to, že 48letý manažer spolu se svými kolegy dostatečně neřešil případ sexuálního napadení jednoho hráče Blackhawks z roku 2010, kdy Chicago vyhrálo Stanley Cup.

Kromě Bowmana odstoupil také ředitel Al MacIsaac. Vedení ligy klubu udělilo pokutu ve výši 2 milionů dolarů (44 milionů korun). Další osoby, které byly ve vedení klubu a měly situaci během roku 2010 ignorovat, již v Chicagu nepůsobí. Následně přišla zpráva, že syn legendárního trenéra Scottyho Bowmana odstoupil také z funkce generálního manažera americké reprezentace pro zimní olympijské hry v Pekingu.

První zmínky se objevily už v květnu, kdy nejmenovaný hráč podal proti klubu žalobu. V červnu se rozběhlo nezávislé vyšetřování, jehož závěry ukazují, že funkcionáři klubu cíleně ignorovali stížnosti na jednoho z videokoučů Brada Aldricha. Ten měl před semifinálovým zápasem play-off proti San José Sharks sexuálně obtěžovat a vydírat jednoho z hráčů farmy Chicaga, který s A-týmem cestoval. Podle podané žaloby měl asistent trenéra sexuálně atakovat ještě dalšího hráče Blackhawks.

Vedení během play-off případ dostatečně neprošetřilo. Aldrich se následně dohodl na rezignaci u a při odchodu inkasoval tučný bonus. S klubem ještě oslavil zisk Stanley Cupu. Poté dál trénoval v několika soutěžích, včetně středoškolského hokeje. V roce 2013 byl shledán vinným za sexuální kontakt se studentem. Od té doby je Aldrich registrovaný v databázi sexuálních deviantů.

Dominik Kubalík se zatím v NHL trefil třikrát, jeho Chicago ale stále čeká na výhru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události