Carolinu nezastavil ani fantastický Vejmelka. O výhře rozhodl Nečas

Carolina byla velmi blízko prvnímu zaváhání v sezoně. Ještě tři minuty před koncem hrála s Arizonou 1:1, ale pak Nečas a spol. utkání zlomili na svou stranu. Gólem a asistencí se blýskl Martin Nečas. Aktuálně nejlepší tým v NHL nezastavil ani skvělý výkon Karla Vejmelky, který pochytal 37 střel soupeře.

Do utkání překvapivě lépe vstoupila Arizona. Už v šesté minutě se gólově prosadil Christian Fischer, který vybojoval puk v rohu a pak se protlačil až před branku, kde překonal Andersona. Poté se favorizovaní domácí začali zběsile hnát za vyrovnáním a otočením zápasu.

Ale jeden muž byl zásadně proti. Jeho jméno je Karel Vejmelka, který hájí branku Arizony. První výtečný zákrok předvedl v 16. minutě, když vychytal Svečnikova, který pálil z bezprostřední blízkosti. Na začátku druhé třetiny pak měl bývalý hráč Komety trochu štěstí, Teravainenova střela mu propadla těsně vedle tyčky.

​Další velkou možnost si Canes vypracovali ve 32. minutě, ale i se skrumáží před brankou si český gólman poradil. O čisté konto ale nakonec Vejmelka přišel ve 37. minutě. Tvrdou ranou od modré čáry jej překonal Martin Nečas, pro kterého to byl první gól v této sezoně.

Heroický výkon Karla Vejmelky nakonec nestačil ani na jeden bod, když o výhře Caroliny rozhodl 150 vteřin před koncem Pesce, kterému přihrál Martin Nečas. Ani 37 úspěšných zákroků tak opět Vejmelkovi nestačilo, aby se radoval z první výhry v NHL.

Carolina Hurricanes - Arizona Coyotes 2:1

Branky a nahrávky: 37. M. Nečas (A. DeAngelo, Martinook), 58. Pesce (M. Nečas, Jarvis) – 6. Ch. Fischer (Crouse, Gostisbehere)