šipky

Neuvěřitelná Sherrocková postupuje po fantastické otočce. Daří se i Gerwenovi

Hvězdný šipkař Michael van Gerwen má na turnaji Grand Slam of Darts zatím parádní formu. V úterních zápasech si připsal další výhru a s přehledem postoupil do play-off. Ve třech utkáních navíc ztratil jen tři legy. Postup do osmifinále si v těžké skupině zajistila také Fallon Sherrocková, která v závěrečném zápase skupiny porazila Gabriela Clemense.

Světová trojka si v úterním zápase snadno poradila se zkušeným Johnem Hendersonem a zvítězila 5:1. Díky tomu tak Van Gerwen zapsal třetí výhru a jasný postup ze skupiny G z prvního místa. Po třech utkáních má navíc Mighty Mike skóre 15:3.

Naopak Henderson na turnaji končí, do play-off Grand Slam of Darts postoupil s Van Gerwenem Joe Cullen. Poslední ve skupině G pak skončila zkušená dáma Lisa Ashtonová.

Související obsah

Velké štěstí pak měl Portugalec De Sousa, který sice úterní zápas proti Luku Humphriesovi prohrál 3:5. Jenže díky lepšímu skóre nakonec postupuje ze skupiny F právě The Special One. O postupujícím navíc rozhodoval pouze jeden leg.

Těsné umístění ve skupině F pak ještě doplnil Rakušan Suljovič, který měl taktéž stejně bodů, ale ze třech zmíněných šipkařů nejlepší skóre. Na postup z prvního místa stačilo Suljovičovi porazit v úterním klání Kanaďana Campbella 5:0.

Skvělé výkony pak předvádí na šipkařském Grand Slamu Fallon Sherrocková. Anglická hráčka potřebovala k postupu ze skupiny vyhrát nad Gabrielem Clemensem alespoň o dva legy, což se jí během zápasu řádně zkomplikovalo, když prohrávala 1:3. Od této chvíle už si nemohla dovolit žádné zaváhání.

Následující tři hry se jí podařilo vyhrát, a tak následoval boj o všechno. Rozhodující leg se lépe vyvíjel pro německého šipkaře, kterému zbývalo na terči 68 bodů, zatímco mladé Angličance 170. Ta ale toto číslo dokázala na tři šipky zavřít a díky fenomenálnímu výkonu postoupila ze skupiny do vyřazovací fáze, kde se utká s Rakušanem Suljovičem. 

Zápasy na Grand Slam of Darts:

M. Smith – J. Davis 5:3

J. Cullen – L. Ashton 5:2

M. van Gerwen – J. Henderson 5:1

M. Suljovič – M. Campbell 5:0

J. de Sousa – L. Humphries 3:5

P. Wright – M. de Decker 5:0

G. Clemens – F. Sherrock 3:5

G. Anderson – R. van Barneveld 5:2


Podívejte se, jak probíhal křest nové knížky s názvem Fenomén šipky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Krátká zpráva

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Krátká zpráva

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6