šipky

Šipkařský rozhodčí hrubě chyboval: Van Gerwen tak zavíral špatnou hodnotu

Chyby se stávají, ale k takové hrubce by na pódiu Grand Slam od Darts dojít nemělo. Rozhodčí špatně spočítal naházenou hodnotu a Michael van Gerwen měl v jednom z rozhodujících legů proti Garymu Andersonovi lehčí závěr.

Russ Bray patří k nejzkušenějším rozhodčím šipkařského světa, ale i mistr šipkař někdy mine. Konkrétně špatně počítal v šestnáctém legu osmifinále mezi třetím a šestým hráčem světa. Van Gerwen šel do vedení 9:7 na legy, když zavřel 82 bodů na dvě šipky – triple 18 (54) + double 12 (24).

Ano, počítáte správně. Součet posledních dvou šipek Mighty Mikea je 78, tedy o čtyři méně, než ukazovala grafika. Rozhodčí mu na pódiu totiž hlásil o čtyři body nižší hodnotu, ke které se dopočítal o dvě kola dříve, kdy Michael van Gerwen za stavu 342 naházel 78. Grafika sice správně ukazovala 264, ale Bray hlásil 82 a Gerwen počítal se zbývající hodnotou 260.

Související obsah

Mighty Mike sice postupoval dle pokynů, ale každý šipkař si má svou hru počítat sám a nespoléhat se jen na sudí. Leg tedy vyhrál, a nakonec si došel pro postup poměrem 10:8. Těžko říct, jak moc mu chybné počítání pomohlo. Trefit double 12 nebo double 14 už takový rozdíl není, ovšem pokud by Nizozemec věděl, že má hodit 82, místo trojnásobné osmnáctky by patrně házel přes střed a byl by pod o něco větším tlakem.

tn
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.