šipky

Sherrocková předvedla další úžasný výkon. Na Wrighta to ale těsně nestačilo

Sherrocková předvedla další úžasný výkon. Na Wrighta to ale těsně nestačilo
Fallon Sherrocková Zdroj: Profimedia

Poslední čtvrtfinálové duely nabídl sobotní program Grand Slam of Darts. V prvním zápase se představil Michael van Gerwen a Michael Smith. Úspěšnější byl první jmenovaný po vítězství 16:13. Ve druhém zápase šla do hry oblíbenkyně Fallon Sherrocková, které byl soupeřem druhý hráč světa Peter Wright. Ve skvělém duelu nakonec uspěl skotský šipkař v poměru 16:13.

Fallon Sherrocková šla do souboje s Peterem Wrightem jako jasný outsider, ale nevedla si vůbec špatně. Do první pauzy šla dokonce s vedením 3:2. Jenže skotský fenomén se začal zlepšovat a hlavně mu parádně vycházelo zavírání.

Zápas byl po celou dobu obrovsky vyrovnaný a hrály se parádní šipky. Průměr Wrighta i Sherrockové byl po celý zápas nad sto bodů. Neuvěřitelné věci byly k vidění především ve čtvrté části duelu, kterou The Snakebite vyhrál v poměru 4:1, z toho třikrát zavřel ve čtvrtém kole.

Světová dvojka vedla o čtyři legy a za stavu 14:10 už byla blízko vítězství. Jenže Sherrocková dokázala snížit na rozdíl jediného legu. Nicméně finiš měl lepší Wright a v posledním legu zavřel 115. Nakonec vyhrál 16:13 a raduje se z postupu do semifinále.

Související obsah

​Van Gerwen měl v souboji se Smithem přímo příšerný start. Prvních pět legů šlo na stranu Angličana a ten vypadal ve velké pohodě. Jenže po pauze se hvězdný Nizozemec vrátil do hry a snížil na 4:6. Následně byly k vidění hned čtyři ztracené servisy v řadě.

Pak ale Bully Boy opět odskočil do vedení 12:7 a s Mighty Mikem to vypadlo špatně. Nicméně ve dvacátém legu se mu povedlo nejvyšší možné zavření, tedy 170. Nakonec si ale světová desítka, Michael Smith, dokráčela pro postup v poměru 16:13. Zápas rozhodlo především lepší zavírání Smithe, který měl úspěšnost více než 44 %, a navíc v zápase zapsal 180 bodů hned 14x.

Vyvrcholení šipkařského Grand Slam of Darts můžete sledovat v neděli od 14:10 na Nova Sport 2 a Voyo.

Čtvrtfinále Grand Slam of Darts:

M. Smith – M. van Gerwen 16:13
P. Wright – F. Sherrocková 16:13

Fallon Sherrocková zavřela v základní skupině 170:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události