Tenis

Dovolená začala, české tenistky dráždí fanoušky pouze v bikinách

Dovolená začala, české tenistky dráždí fanoušky pouze v bikinách
Kateřina Siniaková, Karolína Plíšková, Tereza Martincová | Zdroj: Profimedia

Tenisová sezona skončila, a tak pro tenistky začal čas dovolených, aby mohly nabrat síly na další náročné turnaje, které je čekají v příštím roce. České hráčky ukázaly, jak si volno užívají. A k tomu se svým fanouškům ukázaly pouze v plavkách.

Karolína Plíšková v uplynulé sezoně postoupila do finále tří turnajů, ale ani jeden nakonec nedokázala vyhrát. Boj o titul v Římě pro ni skončil ostudou, když proti Polce Swiatekové neuhrála ani jeden gem. 

O dva měsíce později předvedla s přehledem svoje nejlepší výkony ve Wimbledonu, kde poprvé v kariéře postoupila až do finále. Ani v něm nebyla vůbec bez šancí, ale nakonec podlehla Australance Bartyové 1:2 na sety. Neúspěšné bylo i finále v Montréalu, kde pro změnu nestačila na Italku Giorgiovou.

Související obsah

​Na závěrečném Turnaji mistryň nebyla daleko k tomu, aby postoupila do semifinále mezi čtyři nejlepší, ale ani dvě výhry ze tří zápasů nakonec nestačily. Nyní si tak může užívat zasloužené volno na pláži. Její sestra Kristýna se jí v komentářích zeptala: "Kam jsi dala špíčky?" a Karolína pobaveně odpověděla: "Nechala doma."

https://www.instagram.com/p/CWisH3tgqlI/

Velmi úspěšnou sezonu zažila Kateřina Siniaková. Ve dvouhře se sice v tomto kalendářním roce dostala pouze jednou do finále na trávě v Bad Homburgu, kde podlehla Němce Kerberové, ale zato se jí velmi dařilo ve čtyřhře s parťačkou Barborou Krejčíkovou.

Související obsah

Společnými silami vyhrály French Open, olympijské hry a také závěrečný Turnaj mistryň. Navrch přidaly také titul v Madridu a finále Australian Open. Siniaková díky tomu zakončila letošní rok jako světová jednička ve čtyřhře. Posezonní volno si nyní užívá v Karibiku.

Další českou tenistkou, která vyrazila k moři, je Tereza Martincová. Pro ni byla sezona také úspěšná, když se dostala na své žebříčkové maximum, konkrétně 48. místo na světě. Na titul sice nedosáhla, ale podařilo se jí postoupit až do finále na velmi dobře obsazeném turnaji v Praze. 

Související obsah

​Úspěchem bylo jistě také osmifinále v Dubaji a čtvrtfinále v Birminghamu. Na grandslamových turnajích došla nejlépe do třetího kola, což se jí podařilo v londýnském All England Clubu. V těchto dnech ji můžete potkat na Srí Lance.

https://www.instagram.com/p/CWjTpuCssv8/

Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková vyhrály minulý týden Turnaj mistryň ve čtyřhře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události