Další sporty

Biatlonový sprint ovládla Hauserová, Davidová až na konci druhé desítky

Biatlonový sprint ovládla Hauserová, Davidová až na konci druhé desítky
Rakouská biatlonistka Lisa Theresa Hauserová | Zdroj: Profimedia

Sprint na 7,5 kilometru ve švédském Östersundu vyhrála Lisa Theresa Hauserová. Dokázala to hlavně díky bezchybné střelbě. Na druhém místě i přes dvě chyby na střelnici skončila domácí Švédka Elvira Oebergová a třetí doběhla Běloruska Solaová. Markéta Davidová dojela na 18. místě. Na bodovaném místě se umístila ještě Jessica Jislová.

Vynikající běžecký výkon předvedla na domácím závodě Elvira Oebergová. I přes dvě chyby na střelnici si ve sprintu na 7,5 kilometru dojela pro druhé místo. Lepší byla pouze Rakušanka Lisa Theresa Hauserová, která byla v cíli o 12,5 vteřiny rychleji. Těžila především z bezchybné střelby. Třetí doběhla Běloruska Solaová, která až do druhé střelby byla ve vedení, ale na stojce minula jednou terč, což ji nakonec odsunulo o dvě příčky dozadu.

Z českých biatlonistek se nejlépe umístila Markéta Davidová, která na střelnici udělala jednu chybu vleže a následná stojka už byla stoprocentní. Na vítěznou Hauserovou ztratila v cíli 59 vteřin. Na 34. místě dojela Jessica Jislová, která měla taktéž jednu chybu na střelnici. Úplně stejně se s malorážkou dařilo také Tereze Vinklárkové a Evě Puskarčíkové, což jim v součtu s běžeckým výkonem stačilo na 54. a 58. pozici. 

Související obsah

​Z českých biatlonistek byla na střelnici nejhorší Lucie Charvátová, která chybovala hned čtyřikrát a umístila se na 69. místě. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události