Velký problém pro Tottenham. Londýnský klub zasáhla covidová kalamita

Zdroj: Profimeda

Období na přelomu roku tradičně patří mezi nejnáročnější v Premier League. Tottenham do něj ale vstoupí značně oslabený. Hned šest hráčů a dva členové realizačního týmu měli pozitivní test na koronavirus. O jaké hráče se konkrétně jedná, klub neprozradil.

Pro tým, který posledních několik týdnů vede trenér Antonio Conte, se jedná o nepříjemnou zprávu. V nejbližších deseti dnech, které musí nemocní strávit v karanténě, čekají londýnský klub hned tři důležité zápasy.

Už ve čtvrtek čeká Tottenham poslední kolo základní skupiny proti Rennes a postup do další fáze nemá vůbec jistý. Odklad zápasu by byl možný pouze v případě, pokud by klub měl méně než 13 hráčů, kteří by byli schopni nastoupit. Za těchto okolností by se muselo utkání odehrát do konce roku.

​Další dva duely pak čekají klub ze severu Londýna v domácí soutěži, kdy nastoupí na venkovních hřištích v Brightonu a Leicesteru. Zatím není jasné, jestli bude žádat o odklad, nebo ne. Pokud ano, muselo by o tom rozhodnout vedení soutěže.

Tottenhamu v Premier League aktuálně patří páté místo, ale na čtvrtý West Ham ztrácí pouze dva body a má jedno neodehrané utkání k dobru. V Evropské konferenční lize ho čeká těžký boj o postup, protože má na druhém místě skupiny stejný počet bodů jako třetí Vitesse.

Tottenham už mnoho let čeká na nějakou trofej. V loňské sezoně jí byl blízko, ale ve finále Carabao Cupu podlehl Manchesteru City.

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.