Fotbalový pátek: Janovské derby pro Sampdorii, raduje se i Augsburg

Manolo Gabbiadini se raduje ze vstřelené branky v derby | Zdroj: Profimedia.cz

Pětice nejlepších fotbalových lig v Evropě nabídla v pátek večer po jednom utkání. Největším lákadlem bylo janovské derby mezi domácím Janovem a hostující Sampdorií, do hry šel i nováček z Brentfordu či Augsburg Tomáše Koubka a Jana Morávka.

Augsburg v letošním ročníku balancuje nad propastí a je blízko u sestupových vod. Náladě v bavorském celku ale pomohl páteční výsledek, tým dvojice českých fotbalistů překvapivě vyhrál na půdě Kolína nad Rýnem 2:0 a posunul se dočasně na čtrnácté místo zajišťující Bundesligu i v příští sezóně.

V Itálii se zase hrálo městské derby. Předposlední Janov se taktéž chtěl dostat ze sestupových vod, proti ale stál rival ze Sampdorie. Tomu se zásluhou dvou branek Manola Gabbiadiniho povedlo dostat do tříbrankového vedení. Hosté nakonec zapsali výhru 3:1 a posunuli se na čtrnáctý flek Serie A.

Ve Španělsku hrála Mallorca s Celtou Vigo bez branek, Lens chtělo potvrdit povedené výkony v letošní sezóně na půdě Nantes, ale chytilo se do pasti Josefa Csaplára. Vedení 2:0 po poločase neudrželo a duel skončil po velkém obratu vítězstvím domácích. Brentford v anglické Premier League otočil utkání s Watfordem v páté nastavené minutě a vyhrál 2:1.