Další sporty

Černý kůň Entropiq se prosadil. Po roce a půl od založení skončil devátý na světě

Černý kůň Entropiq se prosadil. Po roce a půl od založení skončil devátý na světě
Elitní česká esportová organizace Entropiq si v uplynulých dnech ve Švédsku připsala dosavadní největší úspěch ve své historii. | Zdroj: Archiv Entropiq

Elitní česká esportová organizace Entropiq si v uplynulých dnech ve Švédsku připsala dosavadní největší úspěch ve své nedlouhé historii. Na turnaji PGL Major Stockholm s dotací 2 milionů dolarů, přes 44 milionů korun, skončili jen těsně před branami čtvrtfinále na konečném devátém místě.

Přitom Entropiq byl v konkurenci těch nejlepších esportových týmů světa, které mají k dispozici mnohonásobně vyšší rozpočty a hlavně více zkušeností, považován před turnajem za outsidera. I vzhledem k tomu, že český pokerový multimilionář Martin Kabrhel založil Entropiq teprve na začátku roku 2020.

"Chtěli jsme se prosadit a být jednou z nejlepších organizací na světě v horizontu od tří do pěti let, takže jsme nadšení, že se nám povedl takový úspěch vlastně už po roce a půl. Ke všemu přistupujeme spíše analyticky a přes data, takže to, že se nám povedlo udělat takový úspěch tak rychle, je spíše příjemné překvapení," libuje si Kabrhel.

Úspěchu českého týmu, který na turnaji ve Stockholmu vyřídil mimo jiné i největší severoamerickou organizaci Team Liquid, si všimli i Kabrhelovi byznysoví partneři. "Přišlo mi hodně zpráv a gratulací, to jen dokazuje, že už má esport přesah."

Související obsah

"Před turnajem jsme si říkali, že bychom se chtěli dostat mezi nejlepších šestnáct a případně se poprat o nejlepší osmičku, což se nám z měřitelného pohledu povedlo. Ještě více jsme ale spokojení s tím, jaký jsme zanechali dojem a jak kompaktní hru náš tým pod vedením špičkového trenéra předváděl," oceňuje Kabrhel sestavu čtyř Rusů a jednoho Kazacha, kteří od května letošního roku nastupují za český tým.

Úspěch stále ještě velmi mladého týmu navíc zaujal celou esportovou komunitu. "Získali jsme takovou pověst černého koně, který se dokáže prosadit. Třeba v rozhodujícím zápase o postup proti nejlepšímu francouzskému týmu Vitality nám nezúčastnění fanoušci přáli postoupit. Projevil se takový ten efekt toho, že se fandí spíše týmu, který není favoritem," vysvětluje historicky nejúspěšnější český hráč pokeru.

Související obsah

"Z hlediska prestiže nám výsledek ze Stockholmu do budoucna pomůže. Světová konkurence s námi musí počítat. Na tomto kýženém úspěchu můžeme stavět, ale taky musíme pokračovat v další práci," uzavírá zakladatel českého týmu.

Ambasadorem týmu Entropiq je Machmud Muradov. UFC zápasník by se ani za klávesnicí neztratil:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události