Fotbal

Guardiola žádá roušky pro všechny: Nevíte, jaké to je hrát bez lidí

Guardiola žádá roušky pro všechny: Nevíte, jaké to je hrát bez lidí
Trenér Pep Guardiola si nasazuje roušku Zdroj: Profimedia

Nová vlna koronaviru způsobená mutací omikron ovlivňuje sportovní dění po celém světě. Anglická fotbalová Premier League kvůli ní musela odložit i tři nedělní zápasy. Trenér Manchesteru City si proto přeje, aby všichni lidé nosili roušky. Nechce už hrát další zápasy bez lidí na tribuně.

Nová vlna covidu-19 způsobila odkládání zápasů v hokejové NHL, basketbalové NBA i fotbalových klání hraných v Evropě. Anglické Premier League tak opět hrozí, že by se mohlo hrát bez diváků, z čehož má strach trenér Manchesteru City Pep Guardiola.

"Upřímně, to by se mi vůbec nelíbilo. Nedokážete si představit, jak moc odlišné to je, hrát s lidmi. Ale počty případů rostou všude po světě, nejen ve Velké Británii a ve fotbalových bublinách. Tito lidé chodí na stadiony a mohou nakazit ostatní, jelikož lidé nepoužívají roušky," řekl jeden z nejúspěšnějších trenérů tohoto tisíciletí.

"Tohle mě na tom překvapuje nejvíce, jdete na ulici, do obchodních center nakoupit dárky pro rodinu a nikdo nemá roušku. Vědci od začátku říkali, že nejlepší ochranou je dezinfekce a roušky," upozornil na podceňování situace.

Související obsah

"Ve Španělsku to nyní bude povinnost. Nejen někde, ale i venku. Takže ji musíte nosit i na ulicích. Musíme s tím začít znovu. Takhle budou moci být restaurace stále otevřené a fotbal bude moci pokračovat. Musíme to udělat, jinak hrozí, že bude další zákaz (fanoušků na stadionu) a pak to může pokračovat znovu a znovu," pokračoval Guardiola ve varování veřejnosti.

Citizens se 26. prosince utkají doma s Leicesterem. Tento zápas se odehraje s fanoušky na tribunách, ovšem nedá se vyloučit, že to bude na nějakou dobu naposledy, jelikož nové případy koronaviru ve Velké Británii přibývají po statisících.

Guardiolovi svěřenci prohráli poslední skupinový zápas Ligy mistrů s Lipskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události