Hokej

Další pocta pro Ovečkina, jeho dres je nejprodávanější. V desítce i Pastrňák

Další pocta pro Ovečkina, jeho dres je nejprodávanější. V desítce i Pastrňák
Hokejista Alexandr Ovečkin v dresu Washingtonu | Zdroj: profimedia.cz

Ruský kanonýr Alexandr Ovečkin se dočkal další velké pocty. NHL totiž ve středu zveřejnila nejprodávanější dresy za kalendářní rok 2021 a dres fenomenálního Rusa je na prvním místě. V desítce se pak umístil také český útočník David Pastrňák.

Nejlepší hokejová liga světa shromáždila data o nákupech z oficiálního NHLShopu a také z e-shopu Fanatics.com. Výsledkem je, že dres Washingtonu Capitals s osmičkou Alexandra Ovečkina na zádech je za letošní rok vůbec nejprodávanější.

36letý ruský hokejista tak v pořadí překonal i kanadského hrdinu Sidneyho Crosbyho, kterému patří druhé místo. Na pátém místě jak pak například aktuální hvězda Edmontonu Connor McDavid, jenž vede spolu se spoluhráčem Draisaitlem produktivitu NHL.

Související obsah

​U fanoušků je pak hodně oblíbený také český hokejista David Pastrňák, jeho bostonský dres byl v letošním roce devátým nejprodávanějším.

To Alexandr Ovečkin nasázel v aktuální sezoně už 22 gólů a dostal se na čtvrté místo nejlepších střelců historie NHL, na třetího Jaromíra Jágra ztrácí 14 tref.

Ruský kanonýr Alexandr Ovečkin září i při přesilových hrách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události