Ford

Nejprodávanější auto v Evropě není Octavia ani Golf. Uhádnete?

Nejprodávanější auto v Evropě není Octavia ani Golf. Uhádnete?
Zdroj: Ford

Musíme říct, že nás to docela překvapilo... Nejprodávanějším autem v Evropě je totiž model, který je na sklonku svojí kariéry a za pár týdnů ho nahradí zbrusu nový nástupce.

No dobře, konec napínání, nejprodávanějším automobilem v Evropě za měsíc březen se stal Ford Fiesta. Ford eviduje 47 263 prodaných modelů a s celkovým prodejem 199 900 vozů se stal druhou nejprodávanější značkou automobilů v Evropě. Předčil tak dlouhodobý etalon VW Golf, kterého se v březnu prodalo 46 795 zájemců.

DOPORUČUJEME: Přečtěte si, kolik bude stát nová Fiesta! A jako bonus všechny detaily a specifikace...


Jinými slovy, chcete-li si koupit ještě stávající generaci Fiesty, pak je teď ten správný čas. Ford potřebuje vymést sklady a doprodat kvóty, takže se snaží. Už v létě se totiž objeví nová Fiesta. Nabídne čtyři výrazně odlišné verze: stylovou Fiestu Titanium, sportovně laděnou Fiestu ST-Line a luxusní Fiestu Vignale. Čtvrtou variantou je nový crossover Fiesta Active, což je první posel řady Active, kterou Ford zařadí do nabídky v průběhu následujících let. Na začátku roku 2018 se přidá ještě nová generace Fordu Fiesta ST s 200koňovým tříválcem.


DOPORUČUJEME: Ford Fiesta ST - tři válce stačí, když turbo tlačí.

A ještě jedna zajímavost... V březnu bylo v Evropě zaznamenáno 1,93 milionu registrací nových aut, což je o 10,8 procenta více než před rokem. Toto číslo zároveň znamená, že se v Evropě prodalo více aut než v USA a že se Evropa stala druhým největším regionem co do počtu registrací nových aut!


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události