Další sporty

Po Samkové další rána. Při tréninku se zranil snowboardcrossař Kubičík

Po Samkové další rána. Při tréninku se zranil snowboardcrossař Kubičík
Zdroj: Herbert Slavík / ČOV

Český snowboardcross po zranění Evy Samkové hlásí další potíže. Měsíc před zimními olympijskými hrami v Pekingu si poranila rameno mužská jednička Jan Kubičík.

Kubičík upadl při sobotním tréninku na Světovém poháru v ruském Krasnojarsku. Po úspěšné kvalifikaci tak ze závodu musel odstoupit a po návratu do České republiky ho čeká vyšetření, které o jeho stavu řekne více.

"Upadl v poslední pravotočivé zatáčce a poškodil si rameno. Nevíme přesně, jaký je rozsah jeho zranění, protože magnetická rezonance v ruské nemocnici nefungovala. Až po návratu do Čech budeme vědět, jak dál," okomentoval stav svého svěřence trenér Marek Jelínek.

Související obsah

Jedná se o druhé zranění, které krátce před olympiádou otřáslo českou výpravou. V polovině prosince si v cílové rovince zlomila oba kotníky a podstoupila operaci česká naděje na medaili Eva Samková. Vítězka her v Soči už rehabilituje, ale nad jejím startem na olympiádě stále visí otazník.

Věříme, že se Samková brzy vrátí v plné síle. Že je talentovaná sportovkyně, ukázala už mnohokrát, třeba když vyměnila prkno za longboard:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události