Tomic se sázel s rozhodčí, že má covid. Po prohře je skutečně pozitivní

Tenista Bernard Tomic v kvalifikaci na Australian Open. Zdroj: Profimedia.cz

Přestože na Australian Open vypadl už v kvalifikaci, pořádně na sebe upozornil a způsobil slušný humbuk. Australský tenista Bernard Tomic totiž měl pozitivní test na covid-19. Nakažený už byl nejspíš při prohrané kvalifikační bitvě s Rusem Safiullinem. Sám to předpovídal už na kurtu. Uvedl, že právě nemoc stála za jeho špatným výkonem. Jeho domněnky se teď potvrdily a lidé, kteří se sportovcem přišli do styku, musí na testy.

V úterním kvalifikačním duelu na Australian Open proti Rusovi Safiullionovi se mu příliš nedařilo a prohrál ve dvou setech (1:6, 4:6). Už na hrací ploše svůj výkon Bernard Tomic omlouval tím, že je určitě nemocný.

"Říkám vám, že během příštích dvou dnů budu pozitivně testovaný na covid-19. Koupím vám večeři, pokud test nebude pozitivní. Pokud bude, koupíte mi večeři vy," řekl podle The Age umpirové rozhodčí Aline Da Rocha Nocintové.

Teď to vypadá, že pokud by si v sázce plácli, tenista by povečeřel zadarmo. Ve čtvrtek totiž byl opravdu pozitivně testovaný. "Cítím se velmi špatně," uvedl 257. hráč světa.

​Ten se chtěl na domácím Australian Open nastartovat k lepším výsledkům. Onemocnění mu jeho plány ale překazilo. Proto také prozradil, že fyzické zdraví ho z určitého úhlu pohledu až tolik netrápí. "Cítím se hůř psychicky než fyzicky. Měl jsem motivaci se vrátit na scénu a ukázat australské veřejnosti, že můžu být tenista, jakého ode mě očekává. Jsem zklamaný, že mi v tom virus zabránil," mrzelo ho.

"I když jsem se snažil, neměl jsem energii bojovat," vrátil se k samotnému zápasu. I kvůli němu musí všichni, kteří s Tomicem přišli do kontaktu, na testy. A to jak rozhodčí, tak i tenisté a jejich realizační týmy. "Nemůžu uvěřit, že se nikdo netestuje. Hráči mohou přijít na kurt poté, co si udělají rychlý test ve svém pokoji. Není to oficiální PCR testování," uvedl Australan, jak to na turnaji funguje.

Mezi australskými tenisty není prvním nakaženým. Už na začátku týdne se z turnaje v Sydney kvůli onemocnění covidem-19 odvolal Nick Kyrgios.

Novak Djokovič promluvil o své kauze, kvůli které se stále neví, jestli bude startovat na Australian Open:

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).