Čeští házenkáři sahali se Švédskem po senzaci. K postupu jim chyběl gól

Čeští házenkáři Zdroj: Profimedia

Skvělou bitvu svedli čeští házenkáři na evropském šampionátu s vicemistry světa ze Švédska. V posledním zápase základní skupiny sahali po postupu, ale nakonec pouze remizovali 27:27. Postup jim tak utekl o jednu jedinou branku.

Už od začátku zápasu se hrálo hodně vyrovnaně. Ani jeden z týmů se ne a ne utrhnout a stále to bylo o gól, převážně pro skandinávský tým. Až v polovině prvního poločasu Švédové odskočili na rozdíl dvou branek.

Jenže Češi se nevzdali a dokázali srovnat krok, a to i díky skvělému Mrkvovi v brance, který byl následně vyhlášen i nejlepším hráčem českého týmu. Nicméně po třiceti minutách Švédsko vedlo 12:11.

​Úvod druhého poločasu se nesl v podobném duchu jako ten první. Ale druhý nejlepší tým světa z uplynulého šampionátu se dokázal utrhnout na rozdíl tří branek. Jenže tým Rastislava Trtíka se opět vzchopil a dostal se zpátky do zápasu.

Stále ale českému týmu chyběla vedoucí branka. Za stavu 27:27 Češi ubránili útok Švédů a v posledních sekundách mohli rozhodnout. Jenže dlouhá přihrávka Soláka nebyla úplně přesná, skončila v autu a zápas tak skončil remízou, která tak do další fáze turnaje poslala Švédsko.

Česko – Švédsko 27:27 (11:12)