Házenkáři jsou v boji o postup ze skupiny, na ME jasně zdolali Bosnu

Marek Vančo se raduje z výhry nad Bosnou a Hercegovinou Zdroj: Profimedia.cz

Čeští házenkáři návazali na dobrý výkon proti favorizovanému Španělsku a ve druhém utkání na mistrovství Evropy porazili Bosnu a Hercegovinu. V posledním zápase na turnaji si to tak se Švédskem nejspíše rozdají o postup ze základní skupiny.

Český tým sehrál parádní utkání proti Španělsku, ale s tím nakonec padl o dva góly. Ve druhém, klíčovém zápase se tým Rastislava Trtíka postavil Bosně a Hercegovině a začal naprosto parádně. Po deseti minutách vedl 6:1.

Po patnácti minutách to bylo dokonce již 9:3 a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Bosňané se ale semkli a do konce poločasu snížili na rozdíl tří gólů. Celou druhou polovinu utkání se soupeř českého týmu snažil držet na dostřel, vše skončilo v poslední desetiminutovce.

​Češi v závěru utekli na rozdíl sedmi bodů a v povedeném finiši druhého představení na ME získali důležité vítězství. Nakonec z toho byl triumf o osm gólů, o dalším snažení na turnaji rozhodne poslední utkání, ale je jasné, že dále Čechy posune pondělní výhra nad Švédy.

Dalším úžasným výkonem se pak blýskl brankář Tomáš Mrkva, jehož v poli doplnil osmigólový Matěj Klíma. Pětice hráčů se trefila třikrát. Druhý duel skupiny mezi Švédskem a Španělskem se hraje večer.

Česko – Bosna a Hercegovina 27:19 (12:9)