Manchester City překvapivě ztratil s outsiderem, Rashford spasil United

Marcus Rashford se raduje z vítězné branky do sítě West Hamu Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Manchesteru United zvládli důležitý zápas proti West Hamu, ale bylo to pořádné drama. O výhře rozhodl až ve třetí minutě nastavení Marcus Rashford. Ze tří bodů se raduje také Newcastle, který v záchranářské bitvě přehrál Leeds. Naopak Manchester City překvapivě pouze remizoval na hřišti Southamptonu a jeho náskok na prvním místě se tak může zmenšit.

Manchester City měl před utkáním se Southamptonem náskok na druhý Liverpool jedenáct bodů a jeho ztráta v sobotním zápase vůbec nepřipadala do úvahy. Dění na hřišti ale položilo všechny předpoklady na hlavu, jelikož se už v sedmé minutě dostali domácí do vedení zásluhou Kylea Walkera-Peterse, který zároveň vstřelil svůj první gól v Premier League.

Ve 23. minutě mohl Broja vedení Southamptonu zdvojnásobit, ale jeho branku rozhodčí neuznal pro offside. Na konci prvního poločasu se pak do velkých šancí dostal Sterling, ale poprvé vypálil těsně vedle a napodruhé jej vychytal brankář.

Ve druhém poločase se místo očekávaného tlaku hostů rojily další šance The Saints, ale Bednarek ani Broja Edersona nepřekonali. Ve druhém případě mu dokonce pomohla tyč. Po hodině hry pak břevno trefil i hostující Hernández.

O pět minut později se už ale podařilo City skórovat, když si Laporte naběhl na centr De Bruyneho a hlavou z malého vápna vyrovnal na 1:1. V 70. minutě se pak dostal k vynikající střele De Bruyne, ale trefil pouze tyč. Potřetí pomohla branková konstrukce Southamptonu v 73. minutě, když do ní zamířil Gabriel Jesus.

V závěru utkání už žádná vyložená šance nebyla, a tak se oba týmy rozešly smírně 1:1.

United zvládli důležitý zápas

V jednom ze šlágrů kola přivítal Manchester United na svém hřišti West Ham, což byl zároveň souboj týmů, které aspirují na pozice zajišťující Ligu mistrů. V dresu Kladivářů nastoupil opět Tomáš Souček, který se vrátil po pauze zaviněné covidem.

První půle ale příliš záživnou podívanou nenabídla. Domácí sice byli aktivnějším týmem, ale ani jedna z jejich pěti střel nezamířila do prostoru branky. To nedokázal ani West Ham, a tak se šlo do kabin bez gólů, což byl výsledek, který určitě nevyhovoval ani jednomu z týmů.

Do první velké příležitosti se United dostali na začátku druhé půle, když Fred tvrdě vystřelil uvnitř velkého vápna, ale Areloa míč vytěsnil na roh. Hosté zahrozili v 54. minutě, kdy Bowen, který je poslední dobou velmi dobře střelecky naladěn, z dobré pozice trefil boční síť.

​​Další velká šance byla k vidění až v závěru utkání. Dostal se do ní český záložník Tomáš Souček. Po centru do vápna ale jen těsně minul zadní tyč. O dvě minuty později měli další příležitost hosté, když si obránce nešťastně srazil Riceův centr na vlastní branku, ale De Gea byl pozorný.

Rozhodující úder si ale Rudí ďáblové schovali na samotný konec nastavení, když po rychlém protiútoku Cavani odcentroval do vápna, kde byl úplně před prázdnou brankou Rashford, který neměl problém zasunout míč do sítě. Celou situaci ještě přezkoumával videorozhodčí, jelikož Cavaniho postavení bylo velmi těsné, ale nakonec gól uznal.