Daridova Hertha schytala od Bayernu výprask, vyhrálo i Lipsko

Další část 20. kola německé Bundesligy přinesla utkání mezi šestým Lipskem a Wolfsburgem ze spodní části tabulky. Po utkání, kde nebylo k vidění moc šancí, domácí vstřelili dvě branky v posledních 15 minutách a zvítězili. Ve druhém nedělním zápase Bundesligy si vedoucí Bayern zvesela zastřílel na hřišti Herthy, když vyhrál 4:1. Další dva góly mu sudí navíc neuznal.

Dortmund v sobotu vyhrál na hřišti Hoffenheimu, a tak byl Bayern nucen rovnocenně odpovědět, což se mu povedlo více než znamenitě. Do vedení mohl jít už ve druhé minutě, ale rozhodčí gól Tolissa neuznal kvůli těsnému ofsajdu.

Do dalších dvou šancí se dostali Coman a Lewandowski, ale ani jeden z nich neuspěl. To se ale povedlo Tolissovi ve 25. minutě. Naskočil si na centr z levé strany a nekompromisní hlavičkou poslal svůj tým do vedení. O deset minut později Lewandowski opět v šanci neuspěl, ale to ho nemuselo tolik mrzet, protože na konci prvního poločasu přidal druhý gól Bayernu Thomas Müller.

​Ve druhém poločase měl velkou šanci na snížení Vladimír Darida, ale ve skluzu z malého vápna přestřelil branku Manuela Neuera. V závěrečné patnáctiminutovce pak Bayern přidal další dvě branky, když se trefili Sané a Gnabry.

Herthě se nakonec ještě povedlo čestně snížit zásluhou Ekkelenkampa, ale na lepší výsledek než 1:4 to už nestačilo. Bayern tak opět vede Bundesligu o šest bodů.

Lipsko rozhodlo v závěru

Hosté, kteří se po většinu času marně snažili dostat do pokutového území Lipska, měli největší šanci ve 40. minutě zápasu. Baku rozjel akci po křídle a v nezformované obraně našel Vranckxe. Tomu ale střela za běhu nesedla a míč doputoval k Waldschmidtovi. Jeho střelu zblokoval Gulácsi, a míč se tak odrazil k nabíhajícímu Gerhardtovi na hranici desítky. Ani jeho prudká střela ale nenašla vytoužený cíl.

Gól padl až v 76. minutě. Dani Olmo poslal z pravé strany centr na hlavu Andrého Silvy. Míč se odrazil od břevna k připravenému Willimu Orbanovi, který dorážkou poslal Lipsko do vedení 1:0. Vzápětí přišla druhá trefa, vítezství pojistil druhým gólem Joška Gvardiol, který překonal gólmana ránou pod břevno. Akci ještě přezkoumával rozhodčí u videa, ale nakonec odsouhlasil konečný stav 2:0.

Lipsko se po tříbodovém zisku o skóre dostalo před sedmý Hoffenheim. Wolfsburg klesl na 15. příčku.

Výsledky Bundesligy:

RB Lipsko – Wolfsburg 2:0 (0:0)

Branky: 76. W. Orban, 84. J. Gvardiol (Mukiele)

Hertha Berlín - Bayern Mnichov 1:4 (0:2)

Branky: 80. Ekkelenkamp – 25. Tolisso (Coman), 45. T. Müller (Kimmich), 75. Sané, 79. Gnabry (Kimmich)