ZOH Peking 2022

Z tetovacího salónu na OH. Chceme být v první desítce, burcují bobisté

Čeští bobisté již brzy odlétají do Pekingu, kde se budou chtít poprat o co nejlepší umístění. Jan Šindelář a Dominik Dvořák by se rádi dostali do první desítky. Pomoci by k tomu mohl nový design bobu i jedna stará tradice.

Již 27. ledna odletí čeští bobisté do Pekingu, kde se budou rvát o co nejlepší umístění. Předtím se ale stavili v tetovacím salónu, kde splnili jednu z tradic českých bobistů před olympijskými hrami. V pátek 21. ledna se nechali tetovat v pražském podniku Lucky Hazzard. 

"Baví mě ta tradice, je super, že to stále funguje," pronesl na pondělní tiskové konferenci pilot Dominik Dvořák. Dvojice jde do olympijského turnaje i s novým designem bobu. "První návrh byl na kombinézy. Na základě toho se vymýšlely další věci, jako je bob či helmy. Hodně jsem do toho zasahoval já, chtěl jsem mít co nejjednodušší design," vysvětloval změnu Dvořák. 

Český bob tvoří národní trikolóra na stranách a nechybí ani lev:

Návrh českého olympijského bobu Zdroj: Český bobový a skeletonový tým

​"Těšíme se na to, až se zavřou dveře do letadla a budeme mít všechno za sebou," vyhlíží následující dny Dominik Dvořák. Bobisté totiž nyní musí absolvovat každodenní testování a všechny výsledky musí být negativní. "Jsme v Čechách a snažíme se potkávat s co nejméně lidmi. Jsme nejvíce nervózní, aby byly všechny testy negativní," dodal Jan Šindelář.

Související obsah

​"Top 10 na olympiádě je náš cíl," zní jasně od bobistů. "Letošní sezóna byla nahoru dolů. Líbil se mi poslední závod ve dvoubobech, to byla příjemná vzpruha," pokračoval Dvořák, který zmiňoval pandemii koronaviru, jež se dotkla i českého týmu.  

"Máme výhodu, že jsme tam už v říjnu byli. Ten režim bude asi stejný, jako tam byl na podzim," vyhlížejí olympijský turnaj Dvořák se Šindelářem a myslí si, že trať bude hodně uzpůsobená domácím jezdcům. Dvojice zmínila, že má na začátku února ještě neoficiální tréninky, na kterých se mají s tratí pořádně seznámit. Češi budou v Pekingu závodit v soutěži dvojbobů i čtyřbobů.

Podívejte se na to, jak čeští bobisté přišli k tetování:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události