ZOH Peking 2022

Druhořadý turnaj? Na olympijské hry míří tyto hokejové hvězdy

Druhořadý turnaj? Na olympijské hry míří tyto hokejové hvězdy
Česká hokejová reprezentace. Zdroj: Profimedia

Říká se, že půjde o turnaj druhé kategorie, který bude méně kvalitní než hokejové mistrovství světa. Po čtyřech letech totiž budou znovu na olympiádě chybět hvězdy NHL, takže McDavid ani Ovečkin brázdit čínský led nebudou. Přesto se v Pekingu představí i zajímavá jména. Vybrali jsme pro vás největší hvězdu z každého reprezentačního týmu, které se budou rvát na nejprestižnější mezinárodní akci.

Česká republika

David Krejčí (35) – útočník HC Olomouc

Český hokejista David Krejčí v dresu pro olympijské hry v Pekingu. Zdroj: Facebook @Česká hokejová reprezentace

​Asi jako jediný z českých hráčů měl nominaci jistou, i kdyby v Pekingu startovali hráči z NHL. V nejlepší hokejové soutěži ještě v minulé sezoně válel za Boston a zájem o něj za mořem stále byl. Krejčí se však rozhodl vrátit do mateřské Olomouce. Toužil si zahrát před domácími fanoušky a také chtěl, aby jeho rodiče strávili víc času se svými vnoučaty. Všech 962 utkání v NHL odehrál za Boston, kde v roce 2011 zvedl nad hlavu Stanley Cup. Do Číny jede na svoji třetí olympiádu.

Slovensko

Tomáš Jurčo (29) – útočník Barys Nur-Sultan

Slovenský útočník Tomáš Jurčo. Zdroj: Profimedia

Slovenský tým přijede na olympijské hry s mladým, ale perspektivním týmem. Jedním z tahounů by měl být zámořím ošlehaný Tomáš Jurčo. V NHL se sice výrazněji neprosadil, odehrál zde v průběhu sedmi let ale 221 utkání a zkušeností posbíral mnoho. Dvakrát ovládl juniorskou QMJHL a dvakrát slavil Calderův pohár v AHL. Za velkou louží působil od roku 2009 a do Evropy se vrátil teprve minulý rok.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události