šipky

Je tu první šipkařský major. Obhájí Clayton titul na Masters?

Už v pátek se rozběhne první major letošní šipkařské sezony. V anglickém Milton Keynes odstartuje slavné Masters. Titul z loňského roku obhajuje Velšan Jonny Clayton, ale chybět nebude ani mistr světa Peter Wright nebo světová jednička Gerwyn Price. Všechny zápasy můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo.

Turnaje se běžně účastní nejlepších 24 hráčů žebříčku Order of Merit. Ovšem dva z nich se na letošním turnaji neobjeví. Angličan Nathan Aspinall se Masters nezúčastní kvůli zranění ruky, a v pavouku ho tak nahradil Jihoafričan Devon Petersen. Z rodinných důvodů se pak omluvila světová osmnáctka Danny Noppert. Místo něj nastoupí legendární Australan Simon Whitlock.

Premiéru si na turnaji odbude hned čtveřice hráčů, kterými jsou Dirk van Duijvenbode, Ryan Searle, Luke Humphries a Gabriel Clemens. Osmička nejlepších hráčů jde automaticky do druhého kola, zbytek se musí prokousat kolem prvním.

Související obsah

​Obhájcem trofeje je Velšan Jonny Clayton, který v loňském ročníku porazil ve finále Mervyna Kinga 11:8. Nejúspěšnějším hráčem turnaje je Nizozemec Michael van Gerwen, který ho ovládl hned pětkrát mezi lety 2015 až 2019. Jonny Clayton, Peter Wright, James Wade a Phil Taylor opanovali první major sezony jednou.

Turnaj je dotovaný celkovou částkou 220 tisíc liber (6,4 milionu korun). Vítěz si odnese 60 tisíc liber (1,7 milionu korun) a finalista 25 tisíc liber (732 tisíc korun). Masters startuje ve 20 hodin na stanici Nova Sport 2 a Voyo.

Takto vypadal závěr loňského finále mezi Jonnym Claytonem a Mervynem Kingem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události