Fotbal

Haaland přiznal obdiv k hráči z Premier League. Sleduje ho, aby se zlepšil

Haaland přiznal obdiv k hráči z Premier League. Sleduje ho, aby se zlepšil
Erling Haaland prozradil, že Jamie Vardy je v určitých aspektech hry jeho vzorem. | Zdroj: Profimedia.cz

Norská fotbalová superstar Erling Haaland aktuálně patří mezi nejlepší útočníky světa, jednadvacetiletý forvard přesto přiznal, že sleduje i ostatní hráče, aby se zlepšil. Jeho oku nesmí uniknout zápasy Premier League, ve kterých hrají Lišky z Leicesteru. Jejich snajpr Jamie Vardy je totiž prý v jedné ofenzivní činnosti nejlepším fotbalistou světa.

Ačkoliv ho v této sezoně několikrát zastavilo zranění, dokázal Erling Haaland nastřílet v Bundeslize už šestnáct branek. Skvěle si vedl i v uplynulé sezoně, kdy ve 28 utkáních nasázel 27 gólů. A neztratil se ani ve své první sezoně v Borussii. Bilance? Patnáct duelů a třináct přesných zásahů.

Jak je vidět, forma bývalého hráče rakouského Salcburku neustále roste. Nor momentálně patří mezi největší ofenzivní hvězdy světového fotbalu a přetahují se o něj nejslavnější kluby v Evropě.

Sám Haaland přiznal, jaký je kromě talentu a píle recept na úspěch. Neustále totiž sleduje fotbal, aby se přiučil různým činnostem od ostatních fotbalistů.

Související obsah

"Takový jsem. Fotbal jsem vždycky hodně sledoval. Když hrajeme v sobotu, jdu pak domů a celou neděli koukám na fotbal," uvedla norská hvězda podle Sport Bible.

Jednadvacetiletý útočník zároveň přiznal, že velmi bedlivě sleduje hlavně forvarda z Leicesteru Jamie Vardyho, který byl svého času obávaným kanonýrem a pomohl Liškám vybojovat titul v Premier League.

"Sledoval jsem spoustu hráčů, jak nabíhají zezadu od středního obránce, v tom máte nejlepšího hráče na světě Jamie Vardyho," řekl ve studiu Football Daily. Jako nejlepšího hráče světa však označil Roberta Lewandowského.

Související obsah

​O sobě naopak řekl, že může být ještě lepší. "Myslím, že se zvládnu ve všem zlepšit. Mohu být rychlejší a silnější. Cíle pro rok 2022 jsou, abych nebyl zraněný. Cíle pro zbytek kariéry jsou také nebýt zraněný. To je to hlavní," uzavřel snajpr, jenž má nakročeno k opravdu hvězdné kariéře.

Když není zraněný, sází Erling Haaland branky jako na běžícím pásu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události