Tenis

Rozhodly "Vysoké Tatry", smály se po triumfu na grandslamu české tenistky

Rozhodly "Vysoké Tatry", smály se po triumfu na grandslamu české tenistky
Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ve finále Australian Open. Zdroj: Profimedia.cz

Předvedly parádní obrat a získaly svůj další grandslamový titul. České tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková v neděli ráno zvedly nad hlavu trofej pro vítězky čtyřhry na Australian Open a odšpuntovaly oslavy. "Byl to opravdu těžký zápas. Ony hrály vážně dobře. Ale vydržely jsme bojovat a snažily se si navzájem pomáhat a podporovat se," řekla o fantastické bitvě Siniaková.

Ten zápas trval takřka tři hodiny. Český deblový pár Kateřina Siniaková-Barbora Krejčíková se ve finále Australian Open utkal s kazašsko-brazilskou dvojicí ve složení Anna Danilinová a Beatriz Hadaddová Maiaová a rozhodující bitva o titul nabídla parádní třísetovou podívanou.

Z vítězství se nakonec radovaly české hráčky, kterým australský grandslam ve sbírce triumfů chyběl. "Potom, co jsme loni prohrály ve finále, máme velkou radost, že konečně máme titul," uvedla pro Tenisový svět Kateřina Siniaková. Ta také přiznala, že zápas s houževnatými soupeřkami byl opravdu náročný. Aby také ne, vždyť Danilinová s Hadaddovou Maiaovou Češkám sebraly vůbec první set na turnaji a vítězky French Open či Wimbledonu musely vývoj otáčet.

Související obsah

To se však k radosti českých fanoušků povedlo. "Byl to opravdu těžký zápas. Ony hrály vážně dobře. Tlačily nás a my jsme jim ze začátku nemohly vnutit naši hru. Všechno vracely zpátky, takže to bylo těžké. Ale vydržely jsme bojovat a snažily se si navzájem pomáhat a podporovat se," popsala Siniaková.

Podobně mluvila i její parťačka Krejčíková. "Byl to velmi těsný a dlouhý zápas. Je úžasné, co jsme všechno na kurtu předvedly. Jsem šťastná, že jsme to my, kdo nakonec pozvedl trofej," doplnila spokojená tenistka. Vítězný balón uhrála právě rodačka z Brna žijící v Ivančicích, která dokonce prozradila, jak vysoký return pojmenoval její kouč Aleš Kartus.

Související obsah

"Trenér ten mečbol nazval Vysoké Tatry. Takhle jsem hrála, když jsem byla v kategorii do dvanácti let, protože holky byly dost malé, když jsme tehdy hrávaly. Hrály jsme na kurtech, které neměly tolik místa za základní čárou, možná tak tři metry. Takže když jsem hrála míče takovými loby, tak odskočily až za plot," usmívala se šampionka dvouhry z loňského French Open.

Česká dvojice tak už vyhrála skoro všechno, co mohla. Má dva tituly z Roland Garros, jeden z Wimbledonu a opanovala i olympijský turnaj v Tokiu a Turnaj mistryň. Z grandslamů jí chybí jen US Open. "Je úžasné, čeho jsme dosáhly, a jak dobře jsme hrály loni a hrajeme i letos. Jsem na nás opravdu pyšná. Pokaždé, když hrajeme grandslam, ten největší turnaj, chceme si na něm vést dobře. Bylo by pěkné sbírku zkompletovat, ale nemáme to v hlavě. Je to o naší spolupráci. Bojujeme spolu, jsme sladěné na stejnou notu a jdeme si za tím," uzavřela Krejčíková.

Nejdřív postoupily do finále, pak na Australian Open vybojovaly svůj další grandslamový titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události