Tenis

Byl jsi o berlích a teď jsi šampion, klaní se Federer. Jak na Nadala reagují další?

Byl jsi o berlích a teď jsi šampion, klaní se Federer. Jak na Nadala reagují další?
Tenista Rafael Nadal s trofejí pro vítěze Australian Open Zdroj: profimedia.cz

Španělský tenista Rafael Nadal je prostě král. Po výhře na Australian Open získal rekordní 21. grandslamový titul a tenisový svět se mu klaní. S reakcí přispěchali i jeho velcí rivalové, tedy Roger Federer a Novak Djokovič.

"To byl zápas! Mému příteli a velkému rivalovi Rafaelu Nadalovi srdečně blahopřeji k tomu, že se stal prvním mužem, který vyhrál 21 grandslamových titulů ve dvouhře. Před pár měsíci jsme si dělali srandu z toho, že jsme oba o berlích. Úžasné. Nikdy nepodceňujte velkého šampiona," ocenil výkon 35letého Španěla Roger Federer.

"Tvoje neuvěřitelná pracovní morálka, obětavost a bojovný duch jsou inspirací pro mě a bezpočet dalších po celém světě. Jsem hrdý na to, že s tebou mohu sdílet tuto éru, a je mi ctí hrát roli v tom, že tě popoháním, abys toho dosáhl ještě více. Ostatně jako jsi to dělal pro mě posledních 18 let. Jsem si jistý, že máš před sebou další úspěchy, ale zatím si užij tento," vzkázal švýcarský tenista, který se naopak nedokázal na australský grandslam připravit, jelikož stále léčí bolavé koleno.

Na Australian Open se pak nepředstavil po už známých okolnostech také Novak Djokovič. "Gratuluji Rafaelu Nadalovi k 21. grandslamu. Úžasný úspěch. Vždy působivá bojovnost, která je pro tebe pověstná," vzkázal srbský tenista, jenž byl z Austrálie deportován. "Daniil Medveděv do toho šel naplno a hrál s vášní a odhodláním," ocenila světová jednička i výkon ruského tenisty.

Související obsah

Ostatně i přes zdrcující prohru pronesl Daniil Medveděv sympatická slova ke svému přemožiteli. "Bylo to šílené. Úroveň byla strašně vysoká. Ty jsi navíc zvýšil úroveň po dvou setech. Myslel jsem, že budeš unavený, aspoň trochu, ale zápas jsi nakonec vyhrál. Jsi úžasný šampion a myslím, že mezi vámi (Roger Federer, Novak Djokovič a Rafeal Nadal) je pořád dobrá rivalita. Ještě není konec. Gratuluji, bylo to neuvěřitelné," prohlásil Medveděv, jenž ve finále vedl nad Nadalem už 2:0 na sety. Pak však přišel neuvěřitelný comeback španělského tenisty, jenž dokázal vyhrát další tři sety. Po téměř pěti a půl hodinách slavil zmíněný titul na Australian Open.

Související obsah

S jasným názorem pak vystoupil bývalý tenista Boris Becker: "Byl to den jako stvořený pro tenisovou historii. Ještě před 14 dny jsme neměli Nadala na prvním místě seznamu favoritů. Byl sice fit a vyhrál přípravný turnaj v Melbourne, ale předtím byl Nadal půl roku zraněný. Teď jsme moudřejší a Rafa překonal rekord Federera a Djokoviče."

"Děláte chybu, když Rafu stále nazýváte antukovým králem. Vyhrál na každém povrchu a na každém grandslamovém turnaji minimálně dvakrát. Je nejúspěšnějším hráčem všech dob, to můžeme říct nahlas a jasně," vzkázal šampion Boris Becker, jenž kromě tří výher na Wimbledonu triumfoval také na US Open a dvakrát právě v Melbourne.

To Nadal zvítězil na Australian Open naposledy v roce 2009, nyní do své sbírky také přidal druhé vítězství v Melbourne. V součtu s triumfy na ostatních grandslamech to dělá právě 21 grandslamových výher, díky kterým se osamostatnil na první pozici před Rogerem Federerem a Novakem Djokovičem, kteří mají o titul méně.

Rafael Nadal je nyní rekordmanem v počtu vyhraných grandslamů:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události