Další sporty

Krásné záběry z olympijských sjezdovek! Takovou rychlostí pojede i Ledecká

Krásné záběry z olympijských sjezdovek! Takovou rychlostí pojede i Ledecká
Ester Ledecká během super-G v Cortině | Zdroj: Profimedia

Závody v alpském lyžování začnou v Číně 6. února. Kromě Ester Ledecké se jich z Čechů zúčastní také Kryštof Krýzl, Jan Zabystřan, Elese Sommerová, Barbora Nováková a Martina Dubovská. Na twitteru se nyní objevily exkluzivní záběry natočené GoPro kamerou přímo z tratě, které vytvořil profesionální závodník Travis Ganong.

Závody v alpském lyžování se na olympijských hrách uskuteční asi 90 kilometrů od Pekingu v Jen-čchingu, kde se nachází Národní centrum alpského lyžování. Teprve nedávno zde byl dokončený lyžařský areál, kde budou závodníci již za pár dní soupeřit o medaile. 

Sjezdovky se nacházejí uprostřed bývalé přírodní rezervace Sung-šan. Problémem ovšem je, že zde je obvykle nedostatek přírodního sněhu, a tak si budou muset závodníci vystačit s umělým, což bude mít vliv i na životní prostředí, protože okolní oblasti přijdou o zásoby vody. 

Související obsah

​Otázkou tedy je, jak se s těmito specifickými podmínkami závodníci popasují. Jen těžko se na to mohli připravit předem. "Je trochu složité takové podmínky najít. Vezeme hodně lyží, asi 30 párů. Na přesné číslo byste se museli zeptat servisáka, tak budeme testovat na místě," řekla před odjezdem do Číny Ester Ledecká. 

https://twitter.com/usskiteam/status/1488386117824966656?s=20&t=3rSmz2cZKPRuPM5RBOKG2w

Nicméně závodníci už v místě konání olympijských her jsou, a tak se mohli se sjezdovkami seznámit. Pro všechny ostatní to udělal Travis Ganong, 33letý profesionální jezdec na lyžích, který se zúčastnil olympiády v Soči v roce 2014. Během své kariéry také vyhrál dva závody a pětkrát se umístil na stupních vítězů. Ze záběrů není zřejmé, jakou přesně jel rychlostí, ale Ester Ledecká dosahuje na trati obvykle rychlosti až 130 kilometrů za hodinu.

Češi v Pekingu mají největší bublinu v historii. Jídlo jim servírují roboti. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události