ZOH Peking 2022

Skvělá premiéra českých curlerů. Paulovi udolali Nory a slaví historické vítězství

Skvělá premiéra českých curlerů. Paulovi udolali Nory a slaví historické vítězství
Tomáš a Zuzana Paulovi na olympijských hrách | Zdroj: Profimedia

Úžasnou premiéru pod pěti kruhy mají za sebou manželé Zuzana a Tomáš Paulovi. Jako první Češi se probojovali na olympijské hry v curlingu a hned slaví vítězství. V napínavé bitvě, kterou musel rozhodnout až extra end, udolali norskou dvojici Kristin Skaslienovou a Magnuse Nedregottena 7:6.

Paulovi byli prvními Čechy, kteří se v Pekingu představili. V úvodním zápase smíšených dvojic se střetli s norskou dvojicí. Mimochodem právě smíšené dvojice jsou na olympiádě teprve podruhé a mají trochu odlišná pravidla od klasického čtyřkového curlingu. Hraje se například pouze na osm endů a hraje se se šesti kameny, přičemž se jich odhazuje pět. Šestý je už v úvodu v předpřipravené pozici na ledě.

Česká dvojice nezačala ideálně a po dvou endech prohrávala 0:2 a po sedmi dokonce 3:6. Jenže Paulovi přežili klinickou smrt. V posledním endu udělala Skaslienová posledním kamenem obrovskou chybu, a čeští manželé tak měli šanci na čtyřku. Poslední kámen odhazovala Paulová, ale byl příliš krátký.

Související obsah

​I tak se ale česká dvojice mohla radovat z vyrovnání na 6:6 a šlo se do extra endu. V něm si Paulovi vybojovali výhodnou pozici a čekali, co udělá poslední kámen z ruky Skaslienové. Té se ale pokus opět nevydařil podle představ a nejlépe postavený český kámen nedokázala vyrazit.

Češi se tak radují z historického vítězství 7:6. Ve skupině je čeká ale ještě osm náročných zápasů. Další dva přijdou ve čtvrtek. Od dvou hodin ráno změří síly se Švédskem a od 13 hodin s Austrálií. Z desetičlenné skupiny postoupí čtyři nejlepší celky do semifinále.

Ještě před olympiádou byli manželé Paulovi hosty pořadu Nastavený čas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události