ZOH Peking 2022

Českému curlingovému páru druhá bitva na ZOH nevyšla, se Švédy prohrál 4:7

Českému curlingovému páru druhá bitva na ZOH nevyšla, se Švédy prohrál 4:7
Český curlingový pár na ZOH v Pekingu. | Zdroj: Profimedia.cz

Česká curlingová dvojice Zuzana Paulová a Tomáš Paul se po úvodní výhře na olympijském turnaji střetla se Švédy, při svém druhém vystoupení ale Češi prohráli. S párem Tre Kronor sice bojovali do samého konce, nakonec však padli 4:7.

Český curlingový pár po duelu s Nory vyzval další severský tým. Tentokrát totiž změřil síly se Švédskem. 

Čeští curleři si hned v prvním endu vystavěli hráz z guardů, Švédům se ji však povedlo obejít z levé strany. Kámen, který vyslala De Valová, skončil blíž ke středovému kruhu než ty české. Švédský celek tak bral první bod.

I když to vypadalo, že druhý end i bod půjde na české konto, zahrála to dvojice soupeře opět výborně a mohla získat dvojku. Paulová však hrozbu zažehnala, a kýžený end tak nakonec patřil Čechům.

Související obsah

​Po čtyřech endech bylo skóre 2:2 a Češi s protivníkem skvěle drželi krok. V jednu chvíli dokonce vedli 4:3. Švédský pár ale zkoncentroval síly a výsledek otočil. V závěru Zuzana Paulová svým kamenem minula a Švédové skórovali dvojkou. Mohli se tak radovat z vítězství 7:4.

Český curlingový pár, stejně jako další čeští sportovci, obléká speciální kolekci oblečení. Jak se tvořila a jaké má ideje?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události