ZOH Peking 2022

Martina Sáblíková v závodě na 3 000 metrů skončila těsně za medailemi

Zdroj: profimedia.cz

Martina Sáblíková na úvod rychlobruslařského programu v Pekingu skončila těsně za medailovými pozicemi. Na trati 3 000 metrů zajela čas lehce přes čtyři minuty a skončila čtvrtá, stejně jako před čtyřmi lety v Pchjongčchangu. Pro zlato si dojela Irene Schoutenová v novém olympijském rekordu 3:56,93.

Sáblíková nastoupila ve dvojici s Kanaďankou Ivanie Blondinovou. Na prvním mezičase byla nejrychlejší a náskok v polovině závodu protáhla na celou vteřinu. Ve druhé polovině lehce zpomalila, ale držitelka světového rekordu bojovala ze všech sil a po silném finiši proťala cíl na prvním průběžném místě s časem 4:00,34.

Po skvělé jízdě na trať vyjela Isabelle Weidemannová. Kanaďanka v duelu s Ragne Wiklundovou vylepšila čas české závodnice o 1,7 vteřiny a zaujala první místo. Poté však nastoupila favoritka Irene Schoutenová z Nizozemska a Italka Francesca Lollobrigidová. Obě závodnice zajely čas pod čtyři minuty, tím Martinu Sáblíkovou odsunuly těsně pod stupně vítězů.