ZOH Peking 2022

Obhajoba se nekoná. Shiffrinová spadla, vítězkou obřího slalomu je Hectorová

Obhajoba se nekoná. Shiffrinová spadla, vítězkou obřího slalomu je Hectorová
Vítězka obřího slalomu Sara Hectorová | Zdroj: Profimedia

Tak tohle asi nikdo nečekal. Američanka Mikaela Shiffrinová patřila mezi největší favoritky na zisk zlaté medaile z obřího slalomu, kterou obhajovala z Pchjongčchangu. Největší soupeřka Slovenky Petry Vlhové ovšem spadla v prvním kole a zlato nezvládne obhájit. Nedokončila také ani Češka Elese Sommerová. Vítězkou závodu se nakonec stala Sara Hectorová, která udržela náskok z prvního kola. Slovenka Petra Vlhová byla nakonec čtrnáctá.

Jako první se na trať dostala Slovenka Petra Vlhová, která patří mezi největší kandidátky na olympijskou medaili. Dosud ovšem žádnou nezískala, její jízda navíc nebyla nejlepší a rodačka z Liptovského Mikuláše se propadávala po jízdě jejich soupeřek. Nakonec byla po 1. kole na třináctém místě, ale největší naděje na slovenskou medaili určitě doufala v lepší výsledek.

Jako sedmá se na trať postavila Mikaela Shiffrinová, vedoucí žena Světového poháru. Stalo se ovšem něco, co nikdo nečekal. Shiffrinová se chtěla stát první Američankou, která by vyhrála tři zlaté medaile v alpském lyžování. Šestadvacetiletá rodačka z Colorada nicméně hned na startu spadla a byla ze závodu vyřazena. 

Související obsah

Jedinou českou závodnicí v obřím slalomu byl Elese Sommerová, která se narodila nedaleko Bostonu, ale rozhodla se reprezentovat Česko. Ani jí se ovšem nepovedlo dojet první kolo a po pádu skončila. Vítězkou závodu se stala nakonec Švédka Sara Hectorová, která byla v součtu o 28 setin rychlejší než Federica Brignoneová.

Skvělé druhé kolo zajela Švýcarka Lara Gutová-Behramiová. Ta se z osmé pozice vyšvihla na třetí místo a bere tak bronz. S úsměvem nebude na závod vzpomínat Petra Vlhová, která se ve druhém kole ještě ještě o pozici propadla a celkově skončila čtrnáctá.

Mezi zimní královny patří Ester Ledecká. Takto o ní mluvil manažer v rozhovoru po prvních závodech sezóny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události