ZOH Peking 2022

Americký krasobruslař překonal světový rekord. Březina dál nepostoupil

Americký krasobruslař překonal světový rekord. Březina dál nepostoupil
Americký krasobruslař Nathan Chan Zdroj: Profimedia

Americký krasobruslař Nathan Chan zajel nejlepší krátký program v historii. V Pekingu předvedl naprosto fenomenální jízdu, která mu vynesla 113,97. Po prvním dnu tak vede mužskou soutěž krasobruslařů. Naopak se vůbec nedařilo Michalu Březinovi, který skončil až na 25. místě a do volných jízd nepostoupil.

22letý Chen je největším favoritem letošních olympijských her. V týmové soutěži už dopomohl USA ke stříbrné medaili a nyní je hodně blízko zlaté. A to díky tomu, že v krátkém programu předvedl takřka bezchybnou jízdu.

Své vystoupení začal čtverným flipem a pokračoval trojitým axelem. Navíc následná kombinace byla fenomenální. Předvedl v ní čtverný lutz a trojitý toeloop. Jeho konečných 113,97 bodu je nejvíc v historii krátkého programu. Do této doby držel světový rekord Japonec Juzuru Hanju z roku 2020, který zajel 111,82 bodu.

Související obsah

​Právě Hanju v krátkém programu hodně zklamal a aktuálně ztrácí na Chena 18,8 bodu. Nevypadá to tak, že by zkompletoval zlatý hattrick z olympijských her. Na druhém a třetím místě jsou jiní Japonci Juma Kagijama a Šoma Uno.

Vůbec se nedařilo Michalu Březinovi, který poprvé v kariéře nepostoupil na velké akci z krátkého programu. Zajel pouhých 75,19 bodu, což stačilo jen na 25. místo. Od postupu ho dělila jen jedna jediná příčka.

Ještě před Michalem Březinou byl nejlepším českým krasobruslařem Tomáš Verner:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události