ZOH Peking 2022

V televizi to byl větší nervák, řekl o zlatu dcery Ledecký. Radoval se i manažer

Snowboardistka Ester Ledecká to znovu dokázala a vybojovala na olympijských hrách v Pekingu další zlato. Vítězný závod u televize napjatě sledovala celá její rodina včetně zpěváka Janka Ledeckého. Ten se dokonce přiznal, že byl nervóznější než před čtyřmi lety v Pchjongčchangu. Že si česká obojživelnice triumf i přes ne tak znatelnou radost užila, potvrdil i jeden z jejích manažerů Viktor Valta. Královna na prkně prý zažila ohňostroj emocí.

Na minulých hrách jí tatínek Janek fandil přímo u trati, tentokrát byl společně s rodinu doma v Praze. Ester Ledeckou to nevyvedlo z míry, porazila všechny soupeřky a v Pekingu obhájila zlatou medaili.

Věhlasný zpěvák a pyšný otec přiznal, že u televize závod daleko víc prožíval. "Když to srovnám s Koreou, kde jsem fandil v cíli, tak je daleko větší nervák, dívat se na to v televizi. Ale bylo to nádherné ráno," uvedl Ledecký. "Věřím, že jste si to vstávání dneska užili," řekl směrem k fanouškům.

Zatímco se vyjádřil, jaké s ním cloumaly emoce, na jeho dceři nebyla po vítězství radost až tak vidět. Manažer trojnásobné olympijské vítězky Viktor Valta ale v rozhovoru pro TV Nova prozradil, že si Ester triumf užila trošku jinak.

"Ester je introvert a ty emoce má uvnitř sebe, kde to prožívá neuvěřitelně. To vždycky říká, že to je obrovský ohňostroj emocí. Bohužel to akorát nedává navenek najevo, ale sama si to určitě hodně užívá. Myslím, že když si večer lehla do postele, tak si to hezky vstřebala. Vyměnili jsme si pár zpráv a byla nadšená," dodal.

Související obsah

​Pousmál se i nad tím, že po závěrečné jízdě zlatá medailistka nevěděla, že už je konec závodu. "Ester se jako absolutní profík dokáže soustředit na tu jízdu takovým způsobem, že vůbec nevnímá, co se kolem ní děje. Je takový, jak sama říká, mimoň, a soustředí se na jízdu. Věřím tomu, že to tak bylo, že sama ani nevěděla, jak to v cíli je. Stejně tak to bylo v Koreji, kde taky dojela a nevěřila tomu."

Zlatá závodnice teď bude sbírat síly na vystoupení v alpském lyžování, v němž hodlá usilovat o další úspěch. Podle Valty jsou její šance otevřené. "Co můžeme čekat, to nevíme. To je jedno velké překvapení. Ale Ester má ty nejvyšší ambice. Patří ke špičce deseti favorite ve sjezdu a Super-G. Stát se může cokoliv," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události