ZOH Peking 2022

Vlhová má zlato. Dubovská třináctá, Shiffrinová slalom nedojela

Vlhová má zlato. Dubovská třináctá, Shiffrinová slalom nedojela
Zdroj: profimedia.cz

Slovenská lyžařka Petra Vlhová ve druhém kole slalomu napravila zaváhání z první jízdy a při své první účasti pod pěti kuhy vybojovala olympijské zlato s náskokem osmi setin sekundy. Druhá největší favoritka závodu Američanka Mikaela Shiffrinová do bojů o medaile nepostoupila, jelikož první kolo nedokončila. Češka Martina Dubovská skončila třináctá.

Slovenská závodnice Petra Vlhová jasně kraluje pořadí slalomářek v letošní sezoně, a tak byla na olympijských hrách pasována na největší favoritku na medaili. První kolo jí ale vůbec nevyšlo. Do závodu vyjela hned jako druhá, ale na svoji soupeřku Lenu Dürrovou zaostala o 72 setin sekundy. Následně se propadla o dalších šest pozic.

Ve druhém kole ale Vlhová díky skvěle zvládnuté technické střední části zlepšila svůj čas o osm desetin a umístila se na průběžném prvním místě. Žádná ze soupeřek nedokázala její laťku překonat, a Vlhová tak v Pekingu vybojovala první medaili z alpského lyžování nejen pro sebe ale také pro Slovensko, a to hned zlatou.

Šanci napravit své zaváhání ale nedostala druhá nejlepší slalomářka letošní sezony Američanka Mikaela Shiffrinová, protože v prvním kole ani nedojela do cíle, když netrefila už sedmou branku. Pro trojnásobnou olympijskou medailistku tak slalom v Číně skončil velkým zklamáním. 

Související obsah

​​Do druhého kola se z českých závodnic dostala pouze Martina Dubovská, která do něj zamířila ze šestnáctého místa. Po své jízdě byla průběžně první a nakonec z toho bylo krásné třinácté místo.

Výsledky slalomu na ZOH 2022:

1. Petra Vlhová (SVK) – 1:44.98 (52,89 I 52.09)

2. Katharina Liensbergerová (AUT) +0.08 (52. 83 I 52.23)

3 .Wendy Holdenerová (SUI) +0.12 (52.65 I 52. 45)

13. Martina Dubovská (CZE) +2.05

32. Elese Sommerová (CZE) 56.38 – první jízda

Ester Ledecká vybojovala pro Českou republiku v Pekingu první medaili, a to hned zlatou. Tomuto tématu jsme se věnovali na TN Live.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události