Fotbal

Povede se Slavii odveta za podzim? Derby může rozhodnout jedna chyba

Povede se Slavii odveta za podzim? Derby může rozhodnout jedna chyba
Derby Sparta - Slavia Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Ve čtvrtfinále MOL Cupu se chystá velká bitva o Prahu. V pořadí už 301. derby pražských "S" bude hostit slávistický Eden od 17:00. Slavia i Sparta v prvním jarním kole ztratily a ve vzájemném souboji si tak budou chtít zlepšit reputaci. Z obou táborů zní, že zápas může rozhodnout jediná chyba, jako tomu bylo v podzimním utkání.

"Já bych to podal tak, že každý zápas v derby je vyhrocený a prestižní. Poslední zápas jsme s nimi prohráli. Ty zápasy bývají o gólu, ten poslední byl o jednom gólu, a stejně tak může být i ten další o jednom gólu," zmiňuje poslední vzájemný souboj a klíč k vítězství slávistický útočník Schranz.

Podobný názor má i asistent trenéra Sparty Zdeněk Bečka: "Zápasy mezi Spartou a Slavií jsou vždycky hodně vyhrocené. Vždycky je to boj. Často rozhodne maličkost, jedna chyba. Myslím si, že tak to bude i tentokrát." Na hráče však nebude čekat taková atmosféra jako tomu bylo v jubilejním derby na Letné. Epidemiologická opatření na stadion nepustí více než 1 000 fanoušků.

Trenér sešívaných Jindřich Trpišovský věří, že podzimní prohra v derby, která znamenala konec rekordní šňůry bez prohry, bude dobrou hnací silou do čtvrtfinálového souboje: "Když neuspějete v předchozím zápase a máte možnost odplaty, tak máte ještě větší motivaci než v předcházejících zápasech, a ještě o trochu vyšší tím, že to je derby, i když nevím, jestli vůbec může být vyšší. Ale máte touhu napravit ten poslední nezdar."

Související obsah

​Naopak Letenští budou chtít na podzimní výhru navázat, a zlepšit tak nelichotivou bilanci vzájemných zápasů z posledních let. "Když se podívám na sestavy, kádry se zase o tolik nezměnily. Samozřejmě analyzujeme i podzimní derby, které jsme doma vyhráli 1:0. Vezmeme si z něj to pozitivní, čím jsme Slavii přehrávali," nastínil plány asistent Pavla Vrby.

Slavia na úvod jarní časti senzačně padla v domácím Edenu s Karvinou 0:1. Letenští si ze Střeleckého ostrova v Českých Budějovicích přivezli pouze bod za bezbrankovou remízu.

Sparťané se v derby budou muset obejít bez své zimní posily Tomáše Čvančary, kterému běží disciplinární trest:

TN.cz Pavel Prokorát
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události