ZOH Peking 2022

Finové vyškolili Slováky z produktivity, Manninen je pohřbil hattrickem

Sakari Manninen skóruje proti Branislavu Konrádovi Zdroj: Profimedia

Ani slovenský hokejový tým nevstoupil do olympijského turnaje úspěšně. Ačkoli Slováci přestříleli Finy 33:30, připsali si jednoznačnou prohru 2:6. Jediné dva góly slovenského týmu dal teprve sedmnáctiletý talent Juraj Slafkovský. Na druhé straně vsítil hattrick Sakari Manninen.

Vstup do zápasu měli lepší Slováci. Dlouho Finy nepustili ke střele a Slafkovský po pěti minutách hry poslal svůj tým do vedení. Jenže o pět minut později vyrovnal Manninen a o obrat se postarala přesilovková formace, když na konci parádní kombinace zakončil do odkryté brány Pesonen. Slovensko mělo poté luxusní příležitost hrát minutu a 53 sekund přesilovku pět na tři, jenže šance přišla vniveč a naopak krátce po skončení přesilovky se znovu radovali Finové, když Aaltonen šestou střelu svého týmu přetavil ve třetí gól.

V druhé třetině už byli Finové střelecky aktivnější a v polovině zápasu už to bylo 4:1, když Manninen procedil puk pod Konrádovými betony. Jenže Slováci mají svůj megatalent Juraje Slafkovského. Sedmnáctiletý útočník nedopustil poklidné dohrání za rozhodnutého stavu a na konci 32. minuty snížil na 2:4. V závěru třetiny Slováci ještě tlačili, ale na dostřel se nedostali.

​Jenže místo toho, aby se v třetí třetině dostali naši sousedé na dostřel, hned po šestnácti sekundách Manninen dovršil hattrick a zápas byl prakticky rozhodnutý. V závěru ještě využil přesilovou hru Aaltonen, čímž uzavřel skóre na konečných 6:2 pro Finsko. Druhý zápas skupiny C se hrál už v noci a Švédsko v něm porazilo Lotyšsko 3:2.

Finsko - Slovensko 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Branky: 11. Manninen, 15. Pesonen, 19. Aaltonen, 30. Manninen, 41. Manninen, 55. Aaltonen - 6. a 32. Slafkovský