ZOH Peking 2022

Ester Ledecká zlato neobhájila, na medaili jí chybělo třináct setin

Ester Ledecká zlato neobhájila, na medaili jí chybělo třináct setin
Ester Ledecká při závodu obřího slalomu Zdroj: Profimedia.cz

Ester Ledecká zlatou medaili v obří slalomu na olympijských hrách neobhájí. Na trať se dostala jako druhá a dostala se do vedení, ale následující tři soupeřky českou obojživelnici předjely. Na bronz jí chybělo pouhých třináct setin. Medaili nemá ani smolařka Shiffrinová. Česky Barbora Nováková a Tereza Nová se nevešly do elitní třicítky.

Ester Ledecká se na trať pekingského obřího slalomu podívala jako celkově druhá a její jízda vypadala opravdu nadějně. Na Rädler měla náskok téměř vteřinu a půl, ale následující soupeřky nastavily zrcadlo a překvapivá vítězka z Pchjongčchangu se propadala celkovým pořadím a brzy bylo jasno, že nebude obhajoba ani medaile.

Po dvou pádech se neraduje ani smolařka letošních olympijských her Mikaela Shiffrinová, která ve své jízdě dojela dokonce až za Ester Ledeckou, a tak nezískala medaili ani v další disciplíně, do které se přihlásila. V sedmé jízdě se do vedení dostala jedna z favoritek Lara Gutová-Behramiová, která si nakonec dojela pro olympijské zlato.

Související obsah

Ledecká nakonec skončila na pátém místě a na třetí místo a tedy cenný kov ztratila pouhých třináct setin, což trojnásobnou olympijskou vítězku určitě mrzí. Na start se dostaly také Barbora Nováková a Tereza Nová, ale ty skončily až ve třetí desítce. Stejně dopadly Slovenky Rebeka Jančová a Petra Hromcová. Druhá byla Puchnerová, třetí Gisinová.

Z Pekingu si Ledecká přesto odváží již třetí zlato ve své kariéře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události