ZOH Peking 2022

Velká úleva pro kouče Pešána, po výhře nad Švýcarskem chválil asistenta

Velká úleva pro kouče Pešána, po výhře nad Švýcarskem chválil asistenta
Trenér Filip Pešán na střídačce hokejové reprezentace | Zdroj: profimedia.cz

Trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán byl po vydřené výhře nad Švýcarskem 2:1 v nájezdech v dobré náladě. Zejména pak cítil úlevu, že se konečně podařilo zlomit černou sérii.

Český hokejový tým totiž v této sezoně ještě nevyhrál. Nyní po sedmi zápasech sérii zlomil, a to navíc na olympijském turnaji proti Švýcarsku. "Je to veliká úleva. I když jsme v sezoně všechny ty zápasy nehráli úplně špatně, tak samozřejmě prohrávat bylo ubíjející: jak pro hráče, tak samozřejmě i pro trenéry. Atmosféra v týmu byla taková napjatá, protože cítíme tlak na to vyhrát zápas. Jsem hrozně rád, že se nám to povedlo. Doufám, že jsme tím nastartovali jinou sérii." prohlásil kouč Pešán pro hokej.cz.

Samotný zápas byl ale od začátku vyrovnaný a po remízovém stavu 1:1 musel jít do prodloužení a následně do samostatných nájezdů, ve kterých zachoval chladnou hlavu zkušený David Krejčí, jenž jako jediný proměnil. "Musíme ocenit práci asistenta Zdeňka Orcta. Studoval nájezdy švýcarských střelců, ale taky brankáře. Hráči měli dobrý servis a slyšeli od Zdeňka jednu zásadní informaci, že gólman dostává od praváků góly pod lapačku. David se s tím velkým jménem na zádech sebral a hned to využil. Fajn, že se Zdeňkova práce vyplatila," vysvětlil pro aktuálně.cz český trenér, který ale také ocenil výkon soupeře.

Související obsah

"Byl to úplně jiný hokej než s Dánskem, kdy jsme měli daleko víc šancí a nemuseli jsme tolik bojovat o kotouče. Měli jsme je pořád na holi, akorát jsme špatně řešili předbrankový prostor a nakládali jsme špatně se šancemi. Švýcaři byli velmi silní soupeři. Neřekl bych, že se zlepšujeme, ale byli jsme rovnocenným partnerem velmi silnému soupeři," dodal Filip Pešán.

Českou hokejovou reprezentaci nyní čeká Rusko, které zatím na turnaji nedostalo gól.

Bývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik promluvil v TN LIVE o českém ženském týmu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události