ZOH Peking 2022

Ledecká se připravuje na sjezd, v tréninku byla ovšem až ve druhé desítce

Ledecká se připravuje na sjezd, v tréninku byla ovšem až ve druhé desítce
Ester Ledecká po obřím slalomu Zdroj: Profimedia.cz

Na olympijských hrách není čas na odpočinek. Ester Ledecká přesně čtyřiadvacet hodin poté, co naskočila do obřího slalomu, ve kterém zaznamenala skvělý pátý flek, již trénovala na svou poslední disciplínu v Pekingu. V přípravě na sjezd ale skončila až ve druhé desítce, Slovenka Petra Vlhová trénink nedokončila.

Sjezd má být pro Ester Ledeckou silnější disciplínou, než je obří slalom. V tom skončila na pátém místě a byla pouhých třináct setin od čtvrté olympijské medaile, ale vše brala jako úspěch a byla se svým výkonem nadmíru spokojená. O den později již brázdila trať v prvním oficiálním tréninku sjezdu, který se jede v úterý. 

Na trať se dostala jako devátá, přičemž zajela čas 1:34.94 a v ten moment se dostala na první pozici. O tři jízdy později ji trumfnula Norka Mowinckelová a následně se to povedlo ještě dalším deseti závodnicím. Nejrychlejším byla Švýcarka Nuferová, vítězka obřího slalomu Lara Gutová-Behramiová skončila šestá. 

Související obsah

Slovenka Petra Vlhová, která získala v minulých dnech první zlatou olympijskou medaili, startovala ze čtrnáctého místa, ale závod nedokončila. Favoritka Mikaela Shiffrinová skončila na devátém místě se ztrátou více než jedné vteřiny na první Nuferovou. Tereza Nová dojela na jednačtyřicátém místě, Barbora Nováková nedojela.

Druhý trénink se jede v neděli ve 4:00 středoevropského času, třetí je v plánu o den později ve stejný čas. O cenné kovy se jede v úterý a opět ve 4:00. Zlatou medaili obhajuje Italka Goggiová, druhá v Pchjongčchangu dojela Norka Movinckelová a bronz získala legendární Američanka Lindsey Vonnová. Na 26. místě byla Kateřina Pauláthová.

Ledecká ovládla olympijský snowboard, takto mluvil její manažer:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události