ZOH Peking 2022

Zázračně rychlé uzdravení. Největší konkurentka Ledecké se porve o zlato

Zázračně rychlé uzdravení. Největší konkurentka Ledecké se porve o zlato
Sofia Goggiaová během sobotního tréninku Zdroj: Profimedia

Když Sofia Goggiaová kvůli ošklivému pádu nedokončila super-G v italské Cortině a poranila si křížový vaz a holenní kost, vypadalo to, že o olympijské hry přijde. Nakonec se ale dokázala uzdravit a do olympijského sjezdu zasáhne. Zúčastnila se už sobotního tréninku, který dokončila na dvanáctém místě, těsně za Ester Ledeckou.

Sofia Goggiaová je bezpochyby největší favoritkou na zlatou medaili. Vždyť v letošní sezoně vyhrála všechny čtyři sjezdy, ve kterých dojela do cíle. Otázkou ale je, jak ji poznamená zranění a následná rekonvalescence. "Jsem fakt ráda, že jsem mohla dojet do cíle. Neexistovala žádná záruka, že tu budu moci být a samotná účast tady je pro mě úspěch. Nevidím tedy žádný důvod, proč bych neměla být po prvním tréninku šťastná," popisovala zkušená závodnice, která je zároveň velkou kamarádkou Ester Ledecké. 

Ve stoprocentní kondici ale Goggiaová zdaleka není. Na škále od jedné do deseti ji sama ohodnotila známkou 5,5, ale těžkou hlavu si z toho nedělá. "Samozřejmě mě to bolelo, ale musím se s tím vyrovnat. Olympijské hry jsou pro mě velkým snem a prostě tu chci být. Můj stav mě momentálně nezajímá," má Goggiaová jasno o svým prioritách. 

Související obsah

Boje o přední příčky ve sjezdu ale rozhodně nevzdává. "Uvidíme, jak to dopadne, ale pomalá nejsem," usmívá se 29letá šampionka, která za svoji účast v Pekingu vděčí svému týmu. "Naštěstí jsem byla obklopena lidmi, kteří opravdu věřili, že to zvládnu. Pokud máte kolem sebe někoho takového, nic není nemožné," řekla sympatická lyžařka, který bude obhajovat zlato z Pchjongčchangu.

Druhý trénink se jede v neděli ve 4:00 středoevropského času, třetí je v plánu o den později ve stejný čas. O cenné kovy se jede v úterý a opět ve 4:00.

Ke zranění Sofie Goggiaové se po závodě v Cortině vyjádřila i Ester Ledecká.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události