ZOH Peking 2022

Fantastická Röiselandová vybojovala v Pekingu třetí zlato, Davidová si polepšila

Marte Olsbu Röiselandová Zdroj: Profimedia

Marte Olsbu Röiselandová je jednoznačně největší biatlonovou hvězdou letošních olympijských her, když po zlatu ve smíšené štafetě a sprintu ovládla i nedělní stíhačku. Na druhém místě doběhla Elvira Oebergová a třetí Tirill Eckhoffová. Z českých závodnic se nejlépe umístila Markéta Davidová, která si i přes čtyři chyby na střelnici polepšila oproti sprintu o třináct pozic na 28. místo.

Nejlepší českou závodnicí ve sprintu byla Lucie Charvátová, která se umístila na 25. místě, ale hned na první střelbě udělala dvě chyby, což ji odsunulo až na 49. místo. Nejlepší Češkou se tak stala Jessica Jislová, která zastřílela čistě a patřila jí 28. pozice.

Markéta Davidová sice díky běhu stoupala pořadím, ale minula jeden terč, a tak po odkroužení trestného okruhu byla na 42. místě. Tereze Voborníkové se střelba vůbec nepovedla a se čtyřmi chybami se propadla na poslední 57. pozici, jelikož tři závodnice byly diskvalifikované.

Na čele závodu ale nebylo vůbec co řešit. Norka Marte Olsbu Röiselandová na prvních dvou střelbách neudělala ani jednu chybu, a tak si naprosto v klidu hlídala první pozici před Italkou Wiererovou a Švédkou Oebergovou.

Markétě Davidové se sice běžecky dařilo, když zajížděla jedny z nejlepších časů v celém startovním poli, ale na střelnici to nebylo ono, protože na druhé položce udělala opět jednu chybu, a tak jí patřila 37. pozice. Jessica Jislová byla o jednu pozici za ní.

Po třetí střelbě se Röiselandová ještě více přiblížila zlaté medaili. Sice jednou chybovala, ale závodnice za ní na tom byly ještě hůře, a tak měla náskok 1 minuty a 25 vteřin na Wiererovou. Na třetí místo se díky bezchybné střelbě posunula Rakušanka Hauserová v těsném závěsu s Norkou Tandrevoldovou.

Markéta Davidová se opět na střelnici nevyhnula chybě, ale i tak se jí podařilo se posunout pořadím na 32. místo. O dvě pozice za ní byla Jislová a 39. Charvátová. Tereza Voborníková bohužel závod nemohla dokončit, protože ji Röiselandová předběhla o jedno kolo.

Norská závodnice byla i nadále suverénní a po bezchybné poslední střelbě měla už skoro dvě minuty náskok. O druhé místo si to pak rozdávaly Elvíra Oebergová, Tandrevoldová a Wiereová. Všechny Češky na střelnici opět jednou chybovaly a nejlepší z nich byla po poslední střelbě Davidová na 28. pozici.

Pro stříbrnou medaili si nakonec doběhla Oebergová a třetí skončila Tirill Echoffová. Tandrevoldové v posledním kole úplně došly síly a doběhla až 14. místě. Markéta Davidová proťala cílovou pásku na 28. místě. Lucie Charvátové skončila 34. a Jessica Jislová o jednu pozici za ní.