Upadá Tottenham do krize? Znovu prohrál a dostal komický gól

Nešťastný Harry Kane při zápase proti Wolves Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Tottenhamu prohráli podruhé v řadě. Tentokrát na domácím hřišti nestačil na Wolves 0:2, a to mohli hosté přidat několik dalších branek. Spurs se vzpamatovali až po hodině hry, ale snížit nedokázali. Z těsné výhry se raduje Liverpool, který uspěl na hřišti posledního Burnley. West Ham nejprve ztratil vedení s Leicesterem a poté vybojoval remízu v nastaveném čase.

Liverpool byl v utkání proti poslednímu Burnley jasným favoritem. Do vedení se mohl dostat ve 21. minutě, ale Keitovu nepříjemnou střelu vyrazil Pope na roh. Anglický brankář se zaskvěl i po půlhodině hry proti Manému. Pět minut před přestávkou už ale kapituloval. Po rohovém kopu prodloužil míč Mané, kde se k němu na malém vápně dostal Fabinho a poslal Reds do vedení.

Ve druhém poločase se ani jednomu z týmů nedařilo si vypracovat jednoznačnou šanci. Navýšit vedení mohl až těsně před koncem Jota, kterého našel Salah, ale těsně před brankářem vystřelil těsně vedle. Liverpool se tak raduje z nejtěsnější možné výhry.

Tottenham opět překvapivě prohrál

Tottenham v minulém kole ztratil dobře rozehraný zápas, když ještě patnáct minut před koncem vedl nad Southamptonem, ale nakonec ze zápasu nebral ani bod. Stejně špatně pro ně začalo i utkání proti Wolves. Střelu Nevese v šesté minutě vyrazil Lloris pouze na kopačky Jiméneze, který tvrdou radou poslal hosty do vedení.

​V 18. minutě bylo pro domácí ještě hůře a takový gól si obrana Tottenhamu za rámeček jistě nedá. Brankář Lloris velmi nepřesně přihrál Daviesovi, čímž ho dostal pod tlak. Ten pouze odkopl míč k hráči soupeře, který poslal míč Podencovi, jehož střela se od obránců Spurs odrážela jak od kuželek do tyče, odtud zpět k ležícímu obránci a následně Leander Dendoncker uklidil míč do sítě.

Ve 22. minutě už to mohlo být dokonce o tři branky, ale tentokrát se Lloris proti Jiménezovi blýskl, stejně tak ve 36., když nebezpečně střílel Podence. Domácí na svoji první šanci stále čekali a nedočkali se ji až do konce prvního poločasu.

​Hosté neustávali v tlaku ani po přestávce. Tentokrát se k nebezpečné střele z hranice vápna dostal Jiménez, který vypálil mezi nohama Romera Lloris měl opět co dělat, aby míč vyrazil do bezpečí.

Do první velké šance se Spurs dostali po necelé hodině hry. Kanonýr Harry Kane postupoval z úhlu na brankáře, ale José Sa jej dokázal nohama vychytat. O devět minut později zase trefil domácí Winks tyč. A když v dalších dvou šancích neuspěli Kulusevski ani Romero, mohli se hosté radovat z překvapivé výhry 2:0.

Poslední zápas týdne obstaral Leicester s West Hamem. Hosty poslal do vedení už v desáté minutě Bowen, ale těsně před přestávkou zahrál rukou v pokutovém území Cresswell a z nařízené penalty srovnal skóre Tielemans.

Po přestávce domácí otočili díky zásahu Pereiry, ale Kladiváři s Vladimírem Coufalem a Tomášek Součkem v sestavě se nevzdali a vybojovali bod, když se v nastaveném čase trefil z rohového kopu Dawson.