ZOH Peking 2022

Doping? Omylem jsem si vzala dědovy léky na srdce, brání se Ruska

Doping? Omylem jsem si vzala dědovy léky na srdce, brání se Ruska
Zdroj: profimedia.cz

Kauza okolo ruské krasobruslařky Kamily Valijevové pokračuje. Teprve 15letá závodnice totiž tvrdí, že si vzala zakázanou látku omylem. Údajně si totiž vzala dědovy léky na srdce.

15letá Ruska Valijevová měla v prosinci pozitivní dopingový nález na zakázanou látku trimetazidin při národním šampionátu v Petrohradu, výsledek byl však zveřejněný až během olympijských her. Konkrétně poté, co krasobruslařka pomohla ke zlatu v olympijské soutěži družstev.

Kauzu tak prošetřila sportovní arbitráž CAS, která rozhodla, že se ruská krasobruslařka může zúčastnit i soutěže žen.

Související obsah

​Právníci Valijevové pak přišli s důkazy, které tvrdí, že si Ruska vzala zakázanou látku omylem. "Její právníci přinesli několik důkazů, které vinu zpochybňují. Zakázaná látka se jí měla dostat do těla poté, co si omylem vzala dědovy léky na srdce," prohlásil pro Reuters předseda disciplinární komise MOV Denis Oswald.

Související obsah

Podle Mezinárodního olympijského výboru není ještě znám výsledek vzorku B. Nicméně pokud by se Kamila Valijevová umístila na medailové pozici v olympijském závodě žen, bude ceremoniál odložen. Ostatně stejně jako v závodě družstev.

Na ZOH v Pekingu se rozdávají i tyto pletené květiny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu ZOH Peking 2022

Důležité Události