Fotbal

Sparta čeká na výjimku ohledně zvětšení kapacity. Rivalů se zastal i Tvrdík

Sparta čeká na výjimku ohledně zvětšení kapacity. Rivalů se zastal i Tvrdík
Sparťan Lukáš Haraslín se raduje | Zdroj: Profimedia

Už ve čtvrtek čeká na fotbalisty Sparty klíčové utkání jarní části sezony. Letenští se totiž střetnou v Evropské konferenční lize s klubem FK Partizan. Úvodní domácí zápas play-off se ale podle všeho odehraje jen před tisícovkou diváků, jelikož Sparta zatím nedostala od ministerstva zdravotnictví výjimku.

"Od konce tohoto týdne (v pátek) bude možné na sportovních akcích zaplnit 50 % kapacity stadionu, a tak vedení ACS zažádalo o výjimku, aby se toto pravidlo vztahovalo už na čtvrteční utkání. Bohužel navzdory enormní snaze klub doposud neobdržel finální rozhodnutí," píše Sparta na svém webu, která se tak na zápas proti FK Partizan bude připravovat v tzv. režimu 1 000. Tedy tím, že do prodeje uvolní 500 vstupenek, které budou určeny pro permanentkáře.

Nicméně podle mluvčího klubu z Letné se může situace ještě změnit. "V případě kladného vyřízení jsme schopni rozjet další předprodej. Otázka zní, kolik vstupenek bychom mohli do předprodeje uvolnit. Ale kapacitu bychom určitě navýšili," prohlásil pro TN.cz mluvčí Ondřej Kasík.

Výjimku pro Spartu, aby mohla stadion naplnit z 50 %, se snažila zařídit i Národní sportovní agentura. Podle mluvčího NSA Jakuba Večerky je ale stále rozhodnutí na ministerstvu zdravotnictví, které zatím mlčí. Letenští tak zatím počítají pouze s kapacitou 1 000 diváků.

Související obsah

​Ke zvláštní situaci se vyjádřil i šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, který na dálku podpořil své rivaly. "Bylo by absolutně nepochopitelné, kdyby AC Sparta výjimku nedostala. Potřebujeme v pohárových zápasech podporu srovnatelnou s našimi soupeři. Hrajeme o důležité body do koeficientu UEFA, který ovlivní náš profesionální fotbal v příštích letech. Držíme palce, ať zvítězí rozum!" napsal na twitter předseda představenstva sešívaných. Slavia začíná čtvrteční zápas Evropské konferenční ligy na hřišti tureckého Fenerbahce.Vláda uvolnila další opatření, týká se i sportu:
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události